Слідкуйте за нами

13-04-2021
     Полтавська земля подарувала людству цілу плеяду видатних діячів у авіаційній та космічній галузях, серед яких –  льотчик-космонавт, генерал-лейтенант авіації Георгій Тимофійович Береговий. Він народився 15 квітня 1921 р. в селі   Федорівці тепер Карлівського району Полтавської області в родині службовця. Ще в дитинстві   Георгій вирішив стати   льотчиком і на все життя залишився вірним своїй мрії. До армії   Г.Береговий працював на   Єнакіївському металургійному   заводі й одночасно навчався в аероклубі. Там він повністю віддався своєму захопленню   авіацією та вже в 16 років   вперше   підняв літак у небо, а у 17 років добився зарахування до Ворошиловської школи   військових льотчиків.
12-04-2021
      Народилася Оксана Дмитрівна 13 квітня 1906 року в Полтаві — на той час провінційному, але багатому на літературно-   мистецькі традиції місті. Тут жив і працював засновник нової української літератури І.П.Котляревський, будиночок якого   приваблював численних відвідувачів. Недалеко від Іваненків мешкав популярний в Росії письменник В.Г.Короленко — автор   "Сліпого музиканта", герої якого ніби вийшли з таємничого монастиря, що на горі... Хвилювала дівчинку й романтична   історія рідного міста. Тут відбулась знаменита Полтавська битва, яку Оксана не раз собі уявляла, стоячи на Шведській   могилі.
02-04-2021
    Щороку 2 квітня весь читаючий світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Саме цього дня у 1805 році народився славетний казкар – Ганс Крістіан Андерсен. Коли чуєш це ім’я, то відразу ж думаєш про казки, а значить й про дитинство.
31-03-2021
   …Літа пливуть, як за водою;
    Спішу спокутати вину.
                                        Все ніжне сказане тобою,
    Хоча б не все – та повернуть…
                                     (Залудяк М.І.)
    Життя і праця Миколи Івановича Залудяка тісно пов’язані з історією Кременчука, адже він був на вістрі всіх подій, які відбувалися в місті.


23-03-2021
     Щорічно, 27 березня у світі відзначається Міжнародний день театру. Це свято затверджено у 1961 році після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. Діяльність MIT, згідно з його статутом, має бути направлена на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх діячів світу».
18-03-2021
Поезія - це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія - це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!
Ігор Федчишин

    Серед кращих винаходів людства поезія посідає почесне місце. Багато століть люди намагаються розумом пояснити диво поезії! Чому вірші здатні  підбадьорювати та надихати? Або, навпаки, заспокоювати та зцілювати душу. 


10-03-2021
      Композитор Ілля Аркадійович Віленський народився 14 березня 1896 р. у повітовому місті Кременчук   Полтавської губернії.
10-03-2021
    У 2021 році виповнюється 450 років з того часу, коли вперше в історичних джерелах   з’явилася згадка про Кременчуцьку фортецю. Вважається, що тоді було засновано і   Кременчук.
04-03-2021
       Україна здавна славилася піснями та музикантами. Наш народ співав в радості та в горі, бо пісня –   невід’ємна частина життя людини. Одним із найяскравіших представників музичного світу України є видатний   композитор–пісняр Олександр Білаш, найкращим учителем якого була неперевершена народна пісня мальовничої   Полтавщини.
26-02-2021
    Друга  половина ХІХ – поч. XX ст. характеризувалися, як початок боротьби жінок Наддніпрянської України за   свої права. Вони виступали за право на рівну освіту з чоловіками,  в тому числі й вищу, добивалися виборчого   права для жінок, відстоювали своє право на професійну працю.

Назад Вперед
Наверх
 
X