Слідкуйте за нами

11-10-2019
«Граматика» старослов’янської мови Мелетія Смотрицького («Грамматіки Славенская правилноє синтагма»)  - один із найвидатніших творів давнього слов’янського мовознавства. Саме їй ми маємо завдячувати введенню правил, якими і досі послуговуємося в українському правописі. На час же своєї появи підручник Смотрицького фактично «оживив» мову вченості і літургії православних. Це видання Михайло Ломоносов буде називати «воротами своєї вченості».
16-09-2019
  Наприкінці 1657 – поч. 1658 років в Українській козацькій державі фактично розпочалася громадянська війна.Першими проти володаря булави повстали  козаки  Полтавського полку, керовані  полковником  М. Пушкарем. Їх підтримав кошовий отаман Запорозької Січі Я. Барабаш. Супроти опозиції гетьман надіслав загін іноземного війська та козаків-найманців під началом І. Сербина й  І. Богуна.
10-09-2019
І. Капустянський — один із перших теоретиків української радянської літератури. В своїх творах намагався осмислити значення класичної української літератури в контексті нових соціально-політичних і культурних реалій. У 30-х роках його було репресовано.
30-08-2019
Мирослав Дочинець — знаменитий український прозаїк, публіцист, філософ та журналіст. Член Асоціації українських письменників (з 2003 року).
27-08-2019
Яків Самійлович Ражба — український скульптор-монументаліст, живописець, член спілки художників України.
16-08-2019
      Сергій Жадан - український поет, прозаїк, перекладач, есеїст.Творча постать його останнім часом стала уже знаковою з огляду на те, що художні тексти автора перекладені тридцятьма мовами, глибоко філософські, водночас злободенні та оригінальні. Саме Жадан виявився тим письменником, котрий поєднав дуже транзитний, хисткий, катастрофічний дух часу нашої частини світу 1990-2000-х років, його іронію, цинізм, біль, споживацтво, млявий радикалізм із дуже в своїй суті піднесеними штуками – з усеохопністю добра, любов’ю, романтичним коханням, теплим внутрішнім світлом. І наснажив усе це оригінальним еластичним письмом, образним і дотепним.
13-08-2019
«Кожен з нас – гість у цьому житті, але кожен у ньому, як уміє і як може, будує свій храм. Той храм і є душею нашою – чистим серцем. Все минає, все зникає й нищиться, одна тільки любов вічна. Вона жи­вильна сила нашого духу, вона спонука праці нашої та життя. Вона до­лає малість нашу і зло наше, і в ній надія наша».                                                                                                    В. Шевчук
12-08-2019

Павло Загребельний – один з найвідоміших українських письменників. Автор майже 20-ти романів. І саме історичні романи принесли йому справжнє визнання і любов читачів. Серед найвідоміших творів письменника: «Диво» (1968), «Первоміст» (1972), «Смерть у Києві» (1973), «Євпраксія» (1975), «Роксолана» (1980), «Я, Богдан» (1983) та ін. За свою творчість він був удостоєний величезної кількості премій і нагород.

06-08-2019
   Процюк Степан Васильович - відомий сучасний український прозаїк, поет, есеїст, кандидат філологічних наук. 
   Народився 13 серпня 1964 року у селі Кути, Бродівський район (нині — Буський район) на Львівщині у сім'ї політв'язня. Через декілька років родина переїхала до Івано-Франківської області. 
   Степан Процюк закінчив Івано-Франківський педінститут та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Кандидат філологічних наук. Викладає сучасну українську літературу в Прикарпатському університеті Івано-Франківська. З 1995 до 2017 був членом Національної спілки письменників України.02-08-2019
   Любко Дереш (Любомир Мирославович Дереш)   — один із найвідоміших сучасних українських авторів - прозаїк, есеїст, сценарист, лектор, куратор, розробник інноваційних підходів у творчості. Його творчий шлях почався у 15-річному віці. Книги, що виходили з-під його пера, захоплювали переважно тінейджерів. Однак Дереш пише не тільки про них, а й передає їх історії, часто загорнуті в упаковку містичних подій. У них читач знайде для себе любов і наркотики, а хтось - наркотики і любов. Дорослішаючи, Любко Дереш у твори почав додавати більше філософських та злободенних елементів, завдяки чому привернув увагу старших читачів. 

Назад Вперед
Наверх
 
X