Слідкуйте за нами

16-04-2019

Кожен, хто під’їздить до стародавніх Лубен, не може не помітити цю старовинну, овіяну легендами обитель. Вже багато віків височіє над мальовничою річкою Сула Мгарський Спасо-Преображенський чоловічий монастир. За свою 400-літню історію монастирські стіни бачили чимало: від жорстоких кровопролить до чудес животворящих.

08-04-2019
12 квітня – День українських скаутів. 12 квітня традиційно вважається датою офіційного заснування Пласту – української скаутської організації. В цей день 1912 року у Львові вихованці одного із засновників Пласту, Олександра Тисовського, вперше склали Пластову Присягу.  Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежністьУкраїни.

26-03-2019
  Максим Кідрук – є одним із найпопулярніших українських письменників у жанрі гостросюжетної прози. А ще він – досвідчений мандрівник, докладає багато зусиль для популяризації науки; а ще він – поціновувач американського футболу і надзвичайно цікавий співрозмовник. 
  Макс Кідрук народився 1 квітня 1984 року у селищі Володимирець Рівненської області.15-03-2019
   Іван Степанович Мазепа  -  державний діяч  і талановитий дипломат, єдиний гетьман, під чиєю булавою українські землі перебували поспіль 22 роки.  Мазепою було зроблено величезний внесок у відродження України, в її культурний, економічний та політичний розвиток. Саме гетьманом Іваном Мазепою було об`єднано Лівобережжя та Правобережжя України.11-03-2019
      Рибас Тарас Михайлович народився 14 березня 1919 р. в Старих Санжарах, Полтавської області, в родині земських працівників. Батько був учасником Першої Світової війни, телеграфістом, комісаром фінансів Старо-Санжарівської Ради, потім бухгалтером. Мати Олександра Павлівна Була завідуючою акушерським пунктом.
       В 1937 році закінчив школу і поступив до Новочеркаського інженерно-меліоративного інституту. Через тяжку спортивну травму вимушений був залишити інститут. 01-02-2019
  5 лютого виповнюється 80 років відомому українському художнику та письменнику Юрію Григоровичу Логвину.
22-01-2019
    Павло Платонович Чубинський - один із видатних подвижників  українського відродження - в умовах драконівських заборон всього українського з боку царизму зумів піднести на вищий щабель не тільки українську національну науку, а й національну ідею. Етнограф, фольклорист, поет, журналіст, історик, мовознавець, юрист, соціолог, громадський діяч і організатор науки, він разом із своїми соратниками заклав фундамент українського народознавства, автор Державного Гімну України.
02-01-2019
    Микола Луків — один із найпопулярніших сьогодні поетів України.Кращі поезії Миколи Луківа стали хрестоматійними. Пісні, написані на його слова, звучать не тільки по всій Україні, їх можна почути і в далеких світах – скрізь, де живуть українці. Його поезію люблять читати за кордоном, бо вона – ще один щирий і зворушливий спомин про рідний край.
10-12-2018
    Овксентій Трохимович Богаєвський - видатний хірург, доктор медицини, невтомний громадський діяч. Далеко від наукових центрів, в умовах звичайної земської лікарні він одним із перших блискуче виконував найскладніші операції черевної порожнини. 
05-12-2018
     Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Сьогоднішньому волонтерському руху в Україні мало аналогів не тільки в країнах колишнього СРСР, а й на Заході, звідки, власне, й прийшов термін «волонтерство».  

Назад Вперед
Наверх
 
X