Слідкуйте за нами

05-12-2019
«Його шестирічне гетьманство було коротким ясним променем на темному тлі українського життя після занепаду Мазепи. Йому вдалося зміцнити гетьманську владу й авторитет гетьмана всупереч російській і місцевій українській владі», – так коротко, але влучно сказав про роль гетьмана Данила Апостола в історії України Дмитро Дорошенко.
04-11-2019

9 листопада православні християни святкують день пам’яті преподобного Нестора Літописця – покровителя всіх, хто вчить і навчається.
Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця і починається писемна українська мова. Це не тільки церковне, а й державне  свято -   День української писемності та мови.Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

11-10-2019
«Граматика» старослов’янської мови Мелетія Смотрицького («Грамматіки Славенская правилноє синтагма»)  - один із найвидатніших творів давнього слов’янського мовознавства. Саме їй ми маємо завдячувати введенню правил, якими і досі послуговуємося в українському правописі. На час же своєї появи підручник Смотрицького фактично «оживив» мову вченості і літургії православних. Це видання Михайло Ломоносов буде називати «воротами своєї вченості».
16-09-2019
  Наприкінці 1657 – поч. 1658 років в Українській козацькій державі фактично розпочалася громадянська війна.Першими проти володаря булави повстали  козаки  Полтавського полку, керовані  полковником  М. Пушкарем. Їх підтримав кошовий отаман Запорозької Січі Я. Барабаш. Супроти опозиції гетьман надіслав загін іноземного війська та козаків-найманців під началом І. Сербина й  І. Богуна.
10-09-2019
І. Капустянський — один із перших теоретиків української радянської літератури. В своїх творах намагався осмислити значення класичної української літератури в контексті нових соціально-політичних і культурних реалій. У 30-х роках його було репресовано.
30-08-2019
Мирослав Дочинець — знаменитий український прозаїк, публіцист, філософ та журналіст. Член Асоціації українських письменників (з 2003 року).
27-08-2019
Яків Самійлович Ражба — український скульптор-монументаліст, живописець, член спілки художників України.
16-08-2019
      Сергій Жадан - український поет, прозаїк, перекладач, есеїст.Творча постать його останнім часом стала уже знаковою з огляду на те, що художні тексти автора перекладені тридцятьма мовами, глибоко філософські, водночас злободенні та оригінальні. Саме Жадан виявився тим письменником, котрий поєднав дуже транзитний, хисткий, катастрофічний дух часу нашої частини світу 1990-2000-х років, його іронію, цинізм, біль, споживацтво, млявий радикалізм із дуже в своїй суті піднесеними штуками – з усеохопністю добра, любов’ю, романтичним коханням, теплим внутрішнім світлом. І наснажив усе це оригінальним еластичним письмом, образним і дотепним.
13-08-2019
«Кожен з нас – гість у цьому житті, але кожен у ньому, як уміє і як може, будує свій храм. Той храм і є душею нашою – чистим серцем. Все минає, все зникає й нищиться, одна тільки любов вічна. Вона жи­вильна сила нашого духу, вона спонука праці нашої та життя. Вона до­лає малість нашу і зло наше, і в ній надія наша».                                                                                                    В. Шевчук
12-08-2019

Павло Загребельний – один з найвідоміших українських письменників. Автор майже 20-ти романів. І саме історичні романи принесли йому справжнє визнання і любов читачів. Серед найвідоміших творів письменника: «Диво» (1968), «Первоміст» (1972), «Смерть у Києві» (1973), «Євпраксія» (1975), «Роксолана» (1980), «Я, Богдан» (1983) та ін. За свою творчість він був удостоєний величезної кількості премій і нагород.


Назад Вперед
Наверх
 
X