Слідкуйте за нами

17-04-2024

18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам’ятних та визначних місць, а в Україні – День пам’яток історії та культури. Свято встановлено згідно з Указом Президента України «Про день пам’яток історії та культури» від 23 серпня 1999 р. № 1062/99.

Кременчук - мальовниче місто на березі Дніпра, відоме своєю багатою історичною та культурною спадщиною. Пам'ятники, які розташовані на його території, є не лише символами минулого, але й важливою частиною сучасного життя Кременчука. 


16-04-2024

На перетині вулиць Перемоги та Ігоря Сердюка знаходиться одна з найстаріших будівель у Кременчуці, яка має дуже цікаву історію… 

З 1900 року тут розміщувалося Кременчуцьке відділення Державного банку. Та фінансове життя в нашому місті зародилося задовго до будівництва приміщення банку. 


01-04-2024

Сріблясті клени, немов вітаючись, простягають один до одного розлоге гілля; величаві ялини стоять у задумі, наче милуючись білосніжними берізками; до самого долу розпустили своє мереживне гілля верби. Мелодійно щебече різноголосе птаство, неповторний аромат чистого повітря наповнює груди. Це – парки нашого міста.

До цих рукотворних див мав безпосередню причетність Георгій Якович Єпішов, який упродовж сорока років, працюючи в зеленому господарстві Кременчука, створював їх разом із очолюваним колективом.  Справі зеленого будівництва він присвятив усе своє життя.

Народився Григорій Якович 1 квітня 1914 року у Воронежській області. Свою трудову діяльність розпочав помічником кіномеханіка. Потім було навчання у Воронезькому фабрично-заводському училищі. У 1936 році вступив до лісотехнічного інституту, який закінчив у 1941 році, отримавши фах інженера лісового господарства. Під час війни служив у евакогоспіталі №2729. Після закінчення війни повернувся до своєї професії. Працював лісоінженером у Харківській області, лісничим Котелевського лісництва Полтавської області.


21-03-2024
«Не смійтеся зі старості тих,
 чиєї молодості ви не бачили»
Марія Капніст

22 березня  виповнюється 110 років з дня народження однієї з найяскравіших актрис театру і кіно, заслуженої артистки УРСР, красуні й «чудовиська», графині, каторжанки й великомучениці водночас – Марії Ростиславівні Капніст. 

Вона з тих знаменитостей, за якими тягнеться довгий і таємничий шлейф долі. Здається, того, що з нею сталося – забагато для одного життя, але все саме так і було. 

Щоб детальніше ознайомитись з нелегким життєвим і творчим шляхом видатної актриси пропонуємо переглянути відео презентацію   «Життєва драма української акторки», яку підготувала читальна зала філії №2 КЗК КМПБ.


Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram та Telegram

18-03-2024

18 березня виповнилося 80 років талановитій поетесі і прозаїку Лілії Йосипівні Верлан-Решетняк.

Народилася Лілія Йосипівна у м. Олександрія Кіровоградської області. Після закінчення Київського політехнічного інституту працювала інженером-конструктором на Олександрійському  електромеханічному заводі, викладала в місцевому індустріальному технікумі. Після виходу на пенсію в 2005 році, разом з сім’єю, переїхала мешкати до Кременчука.


05-03-2024

5 березня виповнилося б 160 років з дня народження нашого земляка Василя Васильовича Устимовича - відомого широкому загалу засновника і власника  Устимівського дендропарку.

04-03-2024

      27 лютого мало би виповнитися  95 років з дня народження Валентина Кузьмича Нагнибіди − талановитого різьбяра, заслуженого майстра народної творчості України, з ім`ям якого пов`язане відродження художньої різьби на Полтавщині в другій половині XX ст.

19-02-2024

15 лютого виповнилося 135 років Раїсі Мусіївні Кагановій, яка понад 50 років присвятила здоров’ю кременчужан. З 1921 по 1960 роки вона завідувала інфекційним відділенням 1-ї лікарні у Кременчуці. Раїса Мусіївна – перша жінка-лікар у нашому місті, яка отримала звання заслуженого лікаря УРСР, у 1951-му її нагородили орденом Леніна.

Раїса Мусіївна прожила довге і складне життя. Народилася вона у 1889 році в м. Переяславі. Коли Раї було всього 4 роки, померла її мама. Тож її замінила 13-річна сестра Марія. Невдовзі родина переїхала до Прилук, де дівчина закінчила місцеву гімназію зі срібною медаллю. У 1907 році вступила на медичний факультет Київського університету. В той час там було багато революційно налаштованої молоді, серед них була й вона. Щоб уникнути переслідувань, змушена була переїхати й продовжити навчання в Харківському медичному інституті. 


08-02-2024

      9 лютого відзначає свій ювілей кременчужанка Ірина Залюбовська — талановита літераторка, редакторка віршів, художниця та майстриня чарівних ляльок-оберегів.  

05-02-2024
  5 лютого мало б виповнитися 85 років від дня народження Юрія Григоровича Логвина –  українського художника-графіка та письменника.
Юрій Логвин народився у 1939 році у Кременчуці в родині відомого мистецтвознавця та архітектора, дослідника української культурної спадщини Григорія Никаноровича Логвина.Назад Вперед
Наверх
 
X