Джералд Дебре
(1921–2004)
100 років від дня народження Джералда Дебре , американського економіста французького походження, лауреата Нобелівської премії в галузі економіки (1983)

1945 р. Дебре одружився з Франсуазою Блед, у них народилися дві дочки.
1946 р. Дж.Дебре отримав кваліфікацію викладача математики, хоча його все більше приваблювала економіка. Він влаштовується працювати молодшим співробітником із економіки в Національний центр наукових досліджень.
1949 р. Дж.Дебре почав працювати асистентом-дослідником у Комісії Коулса з економічних досліджень у Чиказькому університеті.
1956 р. у Паризькому університеті він здобув ступінь доктора природничих наук, а 1962 р. став професором економіки в Каліфорнійському університеті. Там же 1975 р. його призначають професором математики, й цього ж року він стає громадянином США.
Наукові дослідження Дж.Дебре були присвячені переважно проблемам загальної рівноваги. Разом з Кенетом Ерроу Дж.Дебре створив математичну модель рівноваги, що мала назву "модель Ерроу–Дебре”.
За введення нових аналітичних методів дослідження в економічну теорію та формалізацію теорії загальної рівноваги 1983 р. Дж.Дебре присуджено Нобелівську премію з економіки. На церемонії вручення премії було відзначено, що Дж.Дебре "забезпечив економістів загальною теорією, яку можна застосовувати до найрізноманітніших ситуацій”.
Свідченням високого наукового авторитету Дж.Дебре є обрання його 1971 р. президентом Міжнародного економетричного товариства, а 1990 р. – президентом Американської економічної асоціації. Він є членом Американської академії наук і мистецтв, Національної академії наук США, Американської асоціації сприяння розвитку науки та Філософського товариства, іноземним членом Французької академії наук. Дж.Дебре веде спокійний спосіб життя в Берклі, до нього постійно приїздять студенти та провідні економісти зі всього світу.
Володимир Опанасович Караваєв
(1811–1892)
210 років від дня народження Володимира Опанасовича Караваєва, українського та російського хірурга, одного з основоположників вітчизняної офтальмології

Засновник хірургічної школи. Учні: В. А. Мілліот, В. К. Курдюмов, В. С. Козловський, О. Т. Богаєвський та ін. Почесний громадянин Києва, почесний член Київського і Казанського університетів і багатьох медичних товариств.
Помер 3 (15) березня 1892 року. Похований з великими почестями на Байковому цвинтарі. В хірургічній клініці Київського Національного медичного університету на бульварі Шевченка, 17 встановлено його бронзове погруддя.
100 років від дня народження Джефрі Вілкінсона (1921–1996), англійського хіміка, лауреата Нобелівської премії в галузі хімії (1973)
100 років від дня народження Розалін Сасмен Ялоу (1921–2011), американського біофізика, медика, лауреата Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини (1977)
