
Через шість років 29 вересня 1951 року у сквері «Жовтневий», нині сквер ім. О.Бабаєва, саме там, де було піднято прапор Перемоги, встановили пам’ятник Воїну-визволителю. За задумом скульпторів, це повинен був бути воїн у касці, плащ-наметі, з автоматом і прапором у руках. Скульптура повинна справляти враження, ніби солдат зійшов на постамент після багатьох походів і залишився тут навіки. На замовлення Кременчуцького міськвиконкому залізобетонний пам'ятник заввишки у 6 метрів було виготовлено на Харківському скульптурному комбінаті. На постаменті під пам’ятником викарбували напис: «Слава героям советской армии, отстоявшим свободу и счастье нашего народа», обрамлений вінком з дубового та лаврового листя і зіркою у центрі.
У 1983 році, до 40-річчя визволення міста, на п'єдесталі пам'ятника встановили меморіальну дошку з написом «На цьому місці над колишньою будівлею Будинку друку 29 вересня 1943 воїни 2-го батальйону 19-ї мотострілецької бригади під командуванням капітана Ш. Н. Гогорішвілі першими поставили Червоний прапор над звільненим Кременчуком».
У 1989 році на зібрані кошти оновили пам’ятник і він набув сучасного вигляду. Після реставрації бронзовий визволитель став кремезнішим і тепер на ньому не плащ-намет, а тепла шинель, прапор і автомат він тримає над головою. Біля пам'ятника з'явилися меморіальні плити з вмонтованими в них гільзами гарматних снарядів. На плитах - списки воїнів, полеглих під час оборони та визволення міста, а також прізвища кременчужан, які загинули на фронтах Другої світової війни.
Література:
1. Ломикамінь: статті, спогади, документи, інтерв'ю / [упоряд. М.Кульчинський]. – Полтава: ТОВ "РІК", 2020. - 206 с.
2. Евселевский Л.Й. Кременчуг. Путеводитель. – Изд. 2-е, дораб. и дополненное / Л.Й. Евселевский, П.Н. Пустовит. – Харьков: Прапор, 1985. – С. 82.
3. Перерва Д.И. Памятники на священних рубежах. Путеводитель. – Харьков: Прапор, 1984. – С. 34.
4. Ускова О. Слава Воїну - визволителю. Пам'ятник // Кременчуцька панорама. - 2008. – 5 травня (№ 19). - С.7