Аналітичний центр «Бюро економічних та соціальних досліджень», спільно з ЦМБ ім. М. Горького 24 жовтня провели семінар «Електронне урядування». Аналітичний центр, реалізовуючи ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» у рамках проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» спільно з бібліотеками області вже провів серію тренінгів у рамках проекту, і Кременчуцька міська ЦБС для дорослих прийняла естафету.
Тренінг проводив Вадим Штефан, керівник проекту. Зі вступним словом на семінарі виступила заступник директора ЦБС для дорослих Сизон Н.А. Вона підкреслила важливість цієї події, необхідність отримання нових знань, які так потрібні громадянам, щоб у повній мірі реалізовувати свої можливості у сфері е-врядування. «У вас є знання, у нас – бажання їх отримати. Ми повинні об’єднатися – в цьому наша сила!». В бібліотеці зібралися представники громадських організацій Кременчука, бібліотекарі міста та Кременчуцької районної ЦБС, користувачі. Спочатку пан Штефан запропонував ближче познайомитися і кожному присутньому дати відповідь на запитання: «Що Ви очікуєте від цього тренінгу?». Всі присутні висловилися про те, що нові навички допоможуть їм в роботі і житті. Кожен відзначив, що набуті знання передасть іншим.
В ході семінару, дізналися багато цікавого та обговорили питання, які виникають в ході реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Наприклад, електронна демократія – це запобіжник на шляху протидії корупції, чи підстава не реагувати чиновнику на звернення громадян? Адже ще немає чітко прописаного регламенту щодо обов’язкової реакції чиновника на подібні запити. Дізналися, що через моніторинг звернень людей до «Урядового контактного центру» держава отримала унікальну можливість дізнатися, як і чим живе народ, що його хвилює.
Про корисні сайти розповіла Микитенко Н.В. – керівник Інтернет - центру ПОУНБ ім. Котляревського, тренер «Бібліомосту». Особливе захоплення у присутніх викликав сайт «Владометр» - з його допомогою ви зможете контролювати виконання передвиборчих обіцянок уряду і Президента. Здається, ніхто досі й не здогадувався, що зниклий мобільний телефон можна розшукати за допомогою сайту МВС України, та ще й побачити фото свого дільничного міліціонера! А якщо документи на вашу земельну ділянку не відповідають даним, розміщеним на сайті кадастру земельних ділянок www.zem.ua, то ви взагалі не зможете її продати!
Виявляється, що е-врядування – дієвий інструмент в руках громади. Сьогодні нам його дали в руки, тепер треба починати їм користуватися. Звикати потроху, що спілкування у віртуальному просторі тепер доступне і з можновладцями.