Слідкуйте за нами

01-11-2021
     1 листопада  свiтова спільнота вiдзначає  День  заснування Європейського Союзу. ЄС  утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув   чинності 1-го листопада 1993-го року. 
      Ідеї щодо створення єдиного союзу європейських держав царювали в свідомості правителів та   народів держав європейського континенту протягом довгого часу. Одна з перших публічних   пропозицій об'єднати країни на принципах рівності членів і кооперації була зроблена Віктором   Гюґо у 1851 р.
      Європейський Союз починає свою історію від 9 травня 1950 р. Саме тоді міністр закордонних   справ Франції Робер Шуман запропонував нову форму політичної організації Європи силами   створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки   Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на   континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями.

    Етапи європейської інтеграції:
- 1950-1968 рр. - становлення економічної Європи шести країн;
- 1969-1973 рр. - поглиблення й розширення «Спільного ринку»;
- 1974-1984 рр. - певний застій євробудівництва;
- 1985-1991 рр. - виникнення нових інтеграційних структур та їхня підготовка до створення ЄС;
- після 1992 р. - розбудова ЄС.
      Сьогоднi Європейський Союз  — економічний  та  політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Євросоюз – це не держава, що має замінити існуючі держави, і він також значно більший за будь-яку міжнародну організацію. Країни, що входять до ЄС, заснували спільні інституції, яким було делеговано частину їхніх суверенних повноважень, завдяки чому стало можливо демократично приймати рішення з конкретних питань, які становлять спільний інтерес, на європейському рівні. Європейський Союз створив спільну валюту, динамічний спільний ринок, в якому люди, послуги, товари і капітал пересуваються вільно.
      Станом на 2016 рік до Євросоюзу входять наступні країни Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.
       З моменту набуття Україною незалежності у 1991 році Європейський Союз та Україна динамічно розвивають відносини один з одним. Україна є пріоритетним партнером ЄС у рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства (ЄПС)) та Східного партнерства.

Коментарі: Залишити коментар
 
X