Слідкуйте за нами

03-04-2025
     З того часу, коли з'явилися на світ перші книги, пройшли сотні років. Спочатку вони були рукописними, і лише з появою друкарського станка - і перші друковані книги. «Апостол» І. Федорова з’явився у 1564 р. Книги поширилися по всьому світу. А в них мудрість людська, бачення світу, подій, які відбуваються, відображення мрій людини, її розуму та багато чого іншого.
     Читаючи книги, ви звертаєте увагу на прізвище автора, який написав книгу.
     Таких прізвищ по всьому світу – мільйони.
     2 квітня в філії №4 імені Івана Приходька для дітей бібліотекарі провели художню забавлянку «Намалюй героя казки» до 220-річчя Ганса Крістіана Андерсена.
     Саме 2 квітня 1805 року в датському містечку в Оденсі народився Ганс Крістіан Андерсен. Навчався в школі для бідних. Письмо давалося важко, проте любив читати і складати різні оповідання, захоплювався своїм ляльковим театром, малював, вирізав.
Важко давалися йому майже всі предмети, та найкраще він писав твори. Економив на всьому, жив на кошти, які отримував за свої твори. Писав п'єси, романи, але справжню славу принесли йому його чудові казки.
     Якось маленький Ганс у дитинстві запитав у батька: «Що таке казка?». На що батько відповів: «Якщо казка справжня, в ній прекрасно поєднується дійсне життя і те, до якого ми тягнемося». І в казках Андерсена це добре помітно. В багатьох казках письменника простежується автобіографічність. Казкар став відомим у всьому світі, багато мандрував, мав звання статського радника і професора. Його називали «королем казок».
     Цікаві вислови Андерсена: «Старанність в юності – капітал, який дає прекрасні проценти», «Той, хто не навчився нічому корисному в юності, не має можливості добути собі засоби до існування і стати достойною людиною», «Жадібність до збагачення примушує людей забувати близьких, любов, сімейні зв'язки і повністю віддаватись наживі».
     Найдорожчим за багатство він вважав здоров'я, гарний настрій і душевний спокій. Андерсен був надзвичайно чутливим, дуже любив природу, яка пробуджувала в ньому бажання творити. Коли Андерсену виповнилося 50 років, він написав свою автобіографію «Казка мого життя», де правдиво описав і про свої поневіряння, і приниження, і радості. Ця «Казка» і нині є основним джерелом життєпису казкаря.
4 серпня 1875 р. Ганса Крістіана Андерсена не стало. Прожив казкар 70 років. 
     На зустрічі в нашій філії ми розповіли дітям про життя і творчий спадок великого казкаря. Діти ознайомились з представленими на виставці творами автора, переглянули мультфільм за мотивами однієї з найвідоміших казок письменника «Дюймовочка», розповіли, які казки читали вони самі, і що найбільше запам’яталось та розгадували за уривками, які зачитувала бібліотекар, назву казки.
    Пройде час – можливо, хтось із присутніх на заході теж стане письменником, як казкар Ганс Крістіан Андерсен. Його чудові казки знає весь світ. Їх читатимуть і передаватимуть з покоління в покоління. Казки Ганса Крістіана Андерсена житимуть вічно.
    Приходьте до бібліотеки, щоб поринути в світ казки найвідомішого письменника світу!


Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram та Telegram


Коментарі: Залишити коментар
 
X