Кременчук має насичену подіями історію. Його вулиці, будинки, пам’ятки архітектури – все це розповідає про цікаве минуле наддніпрянського міста. Але справжні скарби Кременчука приховано не лише в камені та цеглі, а й у словах, що закарбувалися на сторінках книг.
Щоб познайомити Вас з рідкісними та цінними виданнями, що зберігаються у фондах бібліотек КМПБ, відділ краєзнавчої інформації та бібліографії Кременчуцької міської публічної бібліотеки розпочинає нову рубрику #Краєзнавчі_скарби_бібліотеки.
Якщо ви цікавитеся історією рідного краю, до вашої уваги книга:
Євселевський Л.І. Кременчуччина з давнiх часiв до ХIХ столiття: Iсторичний нарис. - Полтава: Криниця, 1995. - 95с.
Лев Ісаакович Євселевський (1928-2011) - ім'я, нерозривно пов'язане з історією Кременчука. Цей талановитий історик, краєзнавець, педагог та громадський діяч присвятив своє життя дослідженню рідного краю. Він ретельно вивчав архівні документи, літописи, археологічні знахідки та інші джерела, щоб відтворити картину минулого Кременчуччини. Написав більше ніж п'ятсот наукових праць і статей. Був одним із найавторитетніших спеціалістів з історичного краєзнавства України, зіграв особливу роль у відродженні Кременчуцького краєзнавчого музею. Навіть із Сан-Франциско, куди він переїхав до дочки, Лев Ісаакович продовжував підтримувати зв’язки з науковцями Кременчука, надсилав свої статті з краєзнавства, публікувався в місцевих газетах, вивчав історію міста.
Книга Лева Ісааковича Євселевського "Кременчуччина з давніх часів до ХІХ століття"- це не просто збір фактів, а справжня подорож у часі, яка переносить нас у минуле одного з найдавніших міст України – Кременчука.
Автор, ніби досвідчений екскурсовод, веде нас стежками історії. Ми бачимо, як на місці сучасного міста колись вирувало життя давніх племен, адже у долині Дніпра ще за часів палеоліту понад 12- 15 тисяч років тому селились мисливці на мамонтів, як тут зводилися перші поселення землеробів та скотарів. Потім перед нашими очима постають прикордонні землі часів давньої Русі наші предки захищаються від нападів степовиків. Євселевський детально описує, як Кременчук змінювався під впливом монголо-татарської навали та у часи перебування у складі Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої. Далі ми стаємо свідками бурхливих подій козацької доби, коли місто було одним із найважливіших сотенних міст, а деякий час – навіть полковим. Наприкінці XVII століття Кременчук стає важливим торговим центром, розвивається ремісництво та різні галузі промисловості.
Ми дізнаємося про життя простих людей, про їхні звичаї, традиції, побут. Автор не оминає увагою й важливі історичні постаті, пов’язані з Кременчуком.
Книга написана простою і зрозумілою мовою, а карти, схеми, фотографії допомагають краще уявити минуле Кременчука.
Тож якщо ви цікавитеся історією рідного краю, книга Євселевського стане для вас незамінним джерелом інформації.
Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram