13 листопада виповнюється 135 років від дня народження Остапа Вишні, українського прозаїка, гумориста, сатирика. Остап Вишня вважається засновником нового жанру в українській літературі – усмішки. Його гумористичні твори були надзвичайно популярними серед народу. Задля того, щоб читати Вишню, багато неписьменних селян прагнули ліквідувати свою неграмотність, а русифіковані робітники та службовці вчились читати українською мовою.
Провідною темою усієї творчості письменника було розвінчання вад людини і суспільства. Його усмішкам притаманні такі ознаки, як лаконізм, дотепність, іронічність. Він майстерно володів літературною і народною мовою. Він був проникливим психологом, умів скупими засобами вловити химерну гру в людині таких комплексів, як страх, заздрість, задавакуватість, брехливість, наївність, цікавість, жорстокість, любов.
Творчість гумориста надихалась такими великими поняттями, як народ і людина. Він писав у своєму щоденнику: «Треба любити людину. Більш ніж самого себе. Любити, між іншим, це дуже тяжка робота… Просто не любив я печальних лиць, бо любив сміятися. Не переносив я людського горя. Давило воно мене, плакати хотілося… Я народний слуга! Лакей? Ні, не пресмикався! Вождь? Та Боже борони!.. Пошли мені, доле, сили, уміння, талану, чого хочеш, тільки щоб я хоч що-небудь зробив таке, щоб народ мій у своїм титанічнім труді, у своїх печалях, горестях, роздумах, ваганнях, щоб народ усміхнувся!.. щоб хоч одна зморшка його трудового, задумливого лиця, щоб хоч одна зморшка ота розгладилася!». І люди, український народ відповідали йому взаємністю.
З нагоди ювілею відомого гумориста відділ обслуговування дітей Кременчуцької міської публічної бібліотеки підготував тематичну поличку «Вишневі усмішки – заряд позитиву». Запрошуємо ознайомитись з біографією письменника, його творчим доробком, погортати шедевральні твори гумориста, які завжди були і є на часі. Просто посміхнутись, бо добра посмішка рятує і в скрутні часи, дає надію і віру на краще. Якщо людина може і хоче сміятись над собою – то добрий знак. Гумор допомагає в багатьох ситуаціях, а те, що сміх подовжує життя – то є факт.