Слідкуйте за нами

31-10-2024
     Чому ми мало памʼятаємо про Першу світову війну, а Східний фронт майже не фігурує у наукових дослідженнях? Адже для українського народу Перша світова війна, або як її ще називали «бійня народів», стала справжньою трагедією. Українські землі — один із основних воєнних театрів на сході Європи — зазнали значних руйнувань. З перших днів війни і майже до самого її кінця, територія сучасної України стала ареною найбільш кривавих битв на східному фронті. Не маючи власної національної незалежної держави близько чотирьох мільйонів українців були змушені вбивати один одного у складі армій ворогуючих країн (Російської та Австро-угорської імперій), які по черзі проводили наступальні операції перетворюючи цілі райони на руїни.
     Саме в Першій світовій беруть початок усі жахіття, що відбувалися у світі в ХХ столітті. Про цю війну мало згадують, про неї мало що відомо. Книга: Коляда, І.   Україна в Першій світовій війні  / Ігор Коляда, Володимир Милько. - Харків : Орбіта, 2021 заповнює цю прогалину.
     Автори розповідають про вплив та наслідки Першої світової війни для України, політику памʼяті та мілітарний досвід тогочасних українців. 
Досліджуючи архіви, І. Коляда та В. Милько розглянули причини катастрофи, назвали основних винуватців конфлікту. В чіткій хронологічній послідовності вони виклали основні події Першої світової війни. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе відчути глибину збройних конфліктів, трагічність долі народів, утягнутих у них. Масштабність соціальних потрясінь простежується у зруйнуванні звичного способу життя, погіршенні матеріального становища населення, голоді та поневіряннях мільйонів людей. Водночас картину доповнюють факти кардинальних змін у свідомості народу, активізації доброчинності, національних рухів, що в українському вимірі каталізували процес формування модерної нації.
     З книжки ви дізнаєтеся про роботу спецслужб воюючих сторін, про розвідку та  шпигуноманію в суспільстві, про українських січових стрільців, про український національний рух.
     Яскраве, динамічне оповідання створює відчуття присутності і причетності і здатне захопити не тільки любителів історичних досліджень і військових мемуарів.
     Книга знаходиться у філії №2 імені Павла Житецького.

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram

Коментарі: Залишити коментар
 
X