Слідкуйте за нами

24-10-2024
    27 жовтня Україна святкує особливе свято — День української писемності та мови, що є надзвичайно важливим для кожного, хто відчуває себе частиною багатої культурної спадщини нашої країни. Це свято нагадує нам про незламну силу та красу рідної мови, яка пройшла складний багатовіковий шлях розвитку, зберегла свою ідентичність та стала символом національної єдності і гордості українського народу. 
    24 жовтня бібліотекарі філії №1 до Дня української писемності та мови провели День інформації «У мові рідній мудрість вічна». У рамках цього дня пройшов цілий ряд цікавих та пізнавальних бібліо-активностей, які мали на меті не лише нагадати про значення української писемності, але й залучити відвідувачів до активного читання та використання української мови. 
    День української писемності та мови приурочений вшануванню пам'яті святого Преподобного Нестора-Літописця. Він, як літописець і монах Києво-Печерської лаври, своїми творами започаткував розвиток письмової української мови, закарбувавши в них історію нашого народу. Для українців цей день має особливе значення. Адже українська мова — це не просто засіб спілкування, а справжня душа народу, його історія, його культура, його пісня. Вона пройшла довгий шлях боротьби за своє існування, витримавши випробування часом, політичним тиском і зневагою. Проте, попри всі перешкоди, українська мова зберегла свою унікальність, мелодійність та силу.
    Програма дня інформації була надзвичайно насиченою та цікавою. День розпочала мовна вікторина «Найдзвінкіше слово рідне», яка об’єднала  юних читачів у пізнавальному й веселому змаганні. Бібліотекарі ретельно підготували питання, які стимулювали цікавість і бажання перемогти. На дітей чекала захоплива інтелектуальна гра з філвордом, у якій можна було відшукати слова, пов'язані з рідною мовою. Ця чудова гра не лише весела, але й поглиблює знання про рідну мову і стимулює розвиток уваги. Також діти взяли участь у грі-тестуванні "Антисуржик", де вони вчилися правильно використовувати слова рідної мови, позбуваючись помилок і суржикових виразів. Як же неприємно буває чути мову неправильну, засмічену, спотворену. Говорячи суржиком, не завжди уважні мовці порушують народну традицію – тримати в чистоті й розвивати рідну мову. Тому бібліо-гра допомогла користувачам не лише розвивати мовну грамотність, але й підвищити свою мовленнєву культуру. Всі ігри пройшли під гаслом – «Нею ми єднаємось, спілкуємось, навчаємось».
    Протягом дня всі бібліотекарі надавали рекомендації щодо пошуку інформації з питань загальної лінгвістики. У нагоді їм стала тематична книжкова виставка «Нові часи нового прагнуть слова», на якій було презентовано книжковий фонд бібліотеки. На виставці представлені найцікавіші видання, що заохотили глибше знайомитися з літературою по темі дня інформації.
    Окрасою дня стала виставка-експромт "Мовний бенкет". Це справжня мовна феєрія, де фразеологізми стали спеціями, що додають виразності й смаку мовленню, лексика виконувала роль основних інгредієнтів, а рецепти – це, звісно, граматика, яка тримала всю страву в досконалій рівновазі. Дітвора змогла насолодитися багатством рідної мови, як справжніми «кулінарними шедеврами».
    Щоб заохотити користувачів до глибшого пізнання рідної мови, її багатства та краси було  створено "Мовну скарбничку", завдяки якій кожен зміг дізнатися цікаві та маловідомі факти про рідну мову. Ці інформаційні перлини допомогли поглибити мовні знання та більше дізнатися про історію розвитку мови.
    День інформації став справжньою симфонією знань та натхнення. Всі бібліо-активності  допомогли користувачам зануритися в багатство рідної мови й підкреслили любов до слова, роблячи кожен момент спілкування з книгою та мовою справжнім святом. Тож нехай незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує та переливається в душу нації. 
Не цураймося своєї мови, бережімо та плекаймо її! 


Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram та Telegram  


Коментарі: Залишити коментар
 
X