Слідкуйте за нами

24-10-2024
     Напередодні святкування Дня української писемності та мови, що відзначатиметься цьогоріч 27 жовтня, відділ обслуговування дітей Кременчуцької міської публічної бібліотеки  організував виставку-натхнення «Там, де живе рідна мова, живе український народ». На виставці представлена мовознавча література, за допомогою якої ви можете перевірити свої знання з українського правопису, дізнатись про цікаві та маловживані слова в українській мові, пройти міні-тест та відчути себе справжнім філологом. Також книги з українського народознавства запрошують поринути в чарівний світ українських казок, дум, пісень та легенд, що знайомі нам з самого дитинства.
     З історії свята. Цей день започаткували 9 листопада 1997 року. Відтоді свято відзначають щорічно на державному рівні. 9 листопада вибрали для святкування невипадково, оскільки саме у цей день вшановували Преподобного Нестора-Літописця, автора найдавнішого українського літопису "Повісті минулих літ", послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме із його праці починається писемна українська мова. У 2023 році, день вшанування Нестора-Літописця та День української мови з 9 листопада перенесли на 27 жовтня за новим церковним календарем.                                      
     Як же відзначають цей день? З 1999 року у це свято проводять Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щорічно у конкурсі беруть участь понад 5 млн осіб з 20 країн світу. 
     З 2000-го року до Дня української писемності та мови проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Останніми роками у цьому "мовному флешмобі" беруть участь понад пів мільйона українців на шести континентах планети. Цьогоріч радіодиктант відбудеться 25 жовтня, який єднає нас у спільному бажанні бути і залишатись українською нацією в світовому розумінні.

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram та Telegram

Коментарі: Залишити коментар
 
X