Слідкуйте за нами

10-10-2024
   27 жовтня українці в усьому світі відзначають День української писемності та мови. З нагоди свята у філії №1 КЗК КМПБ оформлено тематичну книжкову виставку «Нові часи нового прагнуть слова», яка розкриває історію походження української мови, непростий шлях її розвитку. З початку повномасштабного вторгнення ворога в нашу країну популярність української мови стрімко зросла. Ми, як ніколи, відчули, що мова є не лише засобом спілкування, а й потужною зброєю. Саме мова допомогла нам об’єднатися, стала нашим захистом і символом нескореності. Українську стали називати «мовою перемоги». Сьогодні для багатьох українців не існує питання, якою мовою спілкуватись.
На виставці представлені книги, які допоможуть читачам удосконалити знання з української мови, розкривають її роль в суспільстві, вчать дотримуватись культури української мови. До уваги користувачів розмаїття мовознавчих видань, словників, довідників, збірників,  підбірки афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову. 
Наша мова – наша зброя. У сьогоденних умовах жорстокої російсько-української війни тримають літературний фронт багато українських письменників, з творами яких знайомить другий розділ виставки:  С.Жадан, О.Забужко, Ю.Андрухович, А.Чех та ін. Серед місцевих літераторів – Віта Гориславець, Катерина Бахтурова, Людмила Снітко, Микола Решетняк. Своїм словом вони борються проти ворога, підтримують бойовий дух наших воїнів, розповідають про війну. В їх творах багато болю та переосмислення. В них поети та прозаїки описують важку долю України та незламний дух народу.
Звертаємо увагу читачів на видання, які представлені на виставці та нещодавно отримала наша бібліотека від #Український_ПЕН. Це збірка поезій Павла Кучера «Бог. Майдан. Війна» та збірка інтерв'ю «Слово і кулі» Наталі Корнієнко. Вони розповідають про сучасних українських письменників та журналістів, хто захищає нашу країну на передовій чи в ролі волонтерів в глибокому тилу.
Українська мова сьогодні стала мовою свободи і демократичних цінностей, мовою боротьби за нашу незалежність, зброєю інформаційного фронту, вона — наше майбутнє, бо саме в мові втілена наша культура, наша національна самобутність.
Завітавши до бібліотеки, можна детальніше ознайомитись з літературою виставки за адресою: проспект Лесі Українки,13


 Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram та Telegram


Коментарі: Залишити коментар
 
X