
Послухали про родину тютюнового короля Нохіма Рабіновича. Особливу зацікавленість викликала історія кохання його доньки Рози та молодого красеня поляка Адама Казиміра Яскульського. Рабінович був проти цього шлюбу, адже Адам походив з родини збіднілих польських дворян та ще й був ледарем та гульвісою. Одне слово, зовсім не пара його Розочці, але після того як Роза відмовилася від їжі батько вимушений був змиритися з вибором доньки. До речі, Адам виявився одним з небагатьох, хто вцілів на «Титаніку». Після цього він повністю переглянув свої погляди на життя, повернувся додому і став не лише дбайливим і уважним чоловіком та батьком хлопчиків-близнят, а й першим помічником тестя в усіх справах. Будинок Рабіновича, переживши бурі революцій і війн, зберігся до теперішнього часу. Його можна побачити на теперішній вулиці Софіївській (зараз це центр стандартизації, метрології та сертифікації).
Послухали й історію родини купця першої гільдії Чуркіна. Григорій Єремійович був справжнім меценатом та активно займався благочинністю. Його сім’я заповіла місту значний капітал на побудову водозахисної дамби в Крюкові, на їхні кошти був побудований та повністю утримувався притулок для хлопчиків. Будинок Чуркіна теж зберігся, його ви можете споглядати в Крюкові.

А ще Алла Павлівна зачитала нам уривки зі своєї розповіді «Капсула часу ( в свій час розповідь була надрукована на сторінці Кременчуцького краєзнавчого музею, там ви можете її прочитати повністю). Ось на цій капсулі часу, ми й перенеслися в минуле і не аби куди, а в будинок самого Чуркіна. Головна героїня Єфросинія, влаштовується в особняк Чуркіна кухаркою. А разом з нею і ми, слухачі, потрапляємо у тодішній побут: споглядаємо кухонну утварь, розпалюємо на вугіллі самовар, готуємо страви, чаюємо за столом з родиною Чуркіних.
Цікавою була розповідь і про Ігнатія Поддєрьогіна, який виїхав до Югославії білогвардійцем, не погодившись з більшовицькою революцією. Там він вчителював під час Другої Світової війни, а коли постав вибір: залишити своїх учнів чи бути розстріляним разом з ними – залишився з вихованцями. За свою сміливість, людяність та самопожертву був нагороджений рідкісним орденом Югославії.
А ще, присутні дізналися про родину лікаря Миколи Соколова та, мера Кременчука Андрія Ізюмова: про те, як невиправний бешкетник зумів добитися руки своєї майбутньої дружини, попівни Анастасії.
На захід завітали гості із порушеннями слуху та сурдоперекладачка. Це вже вдруге вони відвідують заходи пов’язані з історією нашого міста.
Багато цікавого ми дізналися з цієї зустрічі, неможливо все описати, тож слідкуйте за нашими анонсами та відвідуйте наші заходи – дізнаєтеся багато цікавого.
Більше фото тут
Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram та Telegram