Сьогодні до вашої уваги ще одне видання серії «Історія без цензури» громадського просвітницького проєкту «LIKБЕЗ. Історичний фронт».
Мета цієї серії – розповісти про українське минуле, опираючись на факти, а не на вигадки чи ідеологічне замовлення.
Про те, як виривалась назовні енергія визвольних змагань українців у середині ХVІІ століття, як народжувалась, розвивалась і занепадала Козацька держава, як вершилась велика історія України в її по-справжньому золоту добу, коли поняття «вільність», «право», «гідність», «незалежність» були не порожніми звуками, а сенсом самого життя, розповідає книга
Горобець В. Князі і гетьмани усієї Русі. "Через шаблю маєм право": Злети і падіння козацької держави 1648-1783 років / [Горобець Віктор]. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 345 с.
Віктор Горобець — відомий український історик, доктор історичних наук, професор, дослідник середньовічної та ранньомодерної історії України.
Його книга може відповісти на чимало питань, які сьогодні стали вкрай актуальними для кожного українця.
- Козацька революція 1648-1649 рр.
- Переяславський вибір 1654 року і світ після Переяслава.
- Війна берегів та її наслідки.
- Гетьманат кінця ХVІІ - початку ХVІІІ ст.
Козацьке повстання початку 1648 року під проводом Богдана Хмельницького, тоді ще чигиринського сотника, а згодом відомого козацького ватажка, стало поворотною подією в історичному розвитку України. Цей потужний виступ, якого досі не бачили у своїй історії ані Україна, ані Річ Посполита, у складі якої перебували на той час українські землі, дослідники називають «визвольною війною», «національно-визвольною війною», «національною революцією».
Як зазначає сам автор: «історична пам'ять про ті буремні події була настільки живою й трепетною, що й кілька століть по тому — у пору формування модерної української нації — саме вона стала одним з наріжних каменів розбудови української ідентичності».
Видання адресоване усім, хто цікавиться історією України.
Книга знаходиться у відділі обслуговування дорослих КЗК КМПБ
Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram та Telegram