21 червня хаб цифрової освіти у філії №1 КЗК КМПБ провів бібліокешинг «Скарби в павутині Інтернету» для підлітків та юнацтва в рамках другого етапу проєкту «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти», який здійснюється ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції та Міністерства цифрової трансформації України.
Метою заходу було поглиблення знань та навичок користувачів у цифровізації, вдосконалення їх цифрових навичок шукати, фільтрувати, систематизувати потрібну інформацію, надати можливість жителям громади безкоштовно здобути знання з цифрової грамотності. Присутні переглянули освітній серіал «Професії» під гаслом «Нові навички, нова професія!» на платформі «Дія.Освіта». Запрошені підлітки дізналися про оновлену платформу Дія. Освіта. Це унікальна можливість, в якій розваги поєднуються з отриманням корисних вмінь і навичок. Присутні ознайомилися з профорієнтаційним тестом, щоб дізнатися, які професії підходять саме їм. Тестування покаже як приймати рішення і сприймати навколишній світ.
Завдяки переглянутим серіалам підлітки мали змогу зробити перший крок до нової професії.
Родзинкою заходу став квест, де учасники проявили свої знання в сучасних технологіях. А також знайти потрібну інформацію не тільки в Інтернеті, а й в книгах, завдяки оформленій книжковій виставці «Інтернет – інформація Всесвіту».
Дві бібліотеки входять до мережі цифрових хабів Кременчуцької територіальної громади, де можна безкоштовно отримати доступ до сайту та пройти навчання з цифрової грамотності.
Бібліотекарі-координатори Хабів пройшли онлайн-навчання «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти» на базі регіонального тренінгового центру Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського та отримали електронні сертифікати. Вони надають консультації та проводять різноманітні заходи для користувачів бібліотеки щодо надання цифрових послуг.
Бібліотека-Хаб цифрової освіти прагне, щоб кожен користувач, незалежно від віку, статі, професії отримав належний сервіс обслуговування з навчання цифрової грамотності та безкоштовний доступ до платформи «Дія. Цифрова освіта», а також консультаційну допомогу від фахівців Хабу.
Заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголошує, що бібліотеки є ключовими партнерами проєкту «Дія. Цифрова освіта» у роботі з підвищення цифрової грамотності українців. Керівник «Проєкту підтримки Дія» Володимир Брусіловський підкреслює, що цифрова грамотність є однією з головних передумов, аби люди могли користуватися цифровими послугами, тому ПРООН у стратегічному партнерстві зі Швецією продовжить підтримувати розвиток цієї сфери. Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй акцентує важливість використання потенціалу бібліотек як соціальних інституцій, зокрема щодо розвитку цифрових компетентностей населення України.
«Проєкт підтримки Дія» розпочав роботу у 2021 р. і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в Україні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.
Інтернет-центр філії №1 з функцією читальної зали – повноцінний провайдер інформаційних послуг, хаб цифрової освіти, куди може завітати кожен мешканець громади і скористатися безкоштовним доступом до мережі «Інтернет», WI-FI, пройти індивідуальні та групові навчання з інформаційної грамотності. Ми навчимо Вас користуватися комп’ютером, смартфоном, планшетом, інтернетом, онлайн-сервісами. На онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта» кожен користувач може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали.
Фонд філії №1 універсальний, багатий на енциклопедичні, довідкові видання, галузеву, навчальну та науково-популярну літературу. Нові видання з інформаційної та медіаграмотності знадобляться всім, хто хоче знати правила поведінки в мережі та вберегти себе та рідних від неприємностей, особливо там, де підростають юні інтернет-користувачі.
В хабі цифрової освіти систематично проводяться соціокультурні заходи, організовуються бібліотечні виставки, перегляди літератури та заходи з особистісного розвитку.
Запрошуємо Вас до філії №1 КЗК КМПБ – хабу цифрової освіти!
Більше світлин з заходу ви можете переглянути за посиланням.