Слідкуйте за нами

21-05-2023
       «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця…» – відзначав Панас Мирний. 
       Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто вшановують творців слов’янської абетки братів Кирила і Мефодія.
       Мова, яку запровадили Кирило й Мефодій, стала мовою східнослов'янських народів, отже, й українського. Україна зі здобуттям своєї незалежності також вшановує слов'янських учителів, чий науковий подвиг свого часу сприяв майбутньому становленню й української писемності.
       Українська мова є однією з головних слов’янських мов. Крім того, вона належить до найбільш поширених мов на планеті.
       На абонементі для дорослих філії №1 КЗК КМПБ до Дня слов’янської писемності і культури та до Десятиліття української мови оформлена книжкова виставка «Українська – мова вільних».
       Виставка складається з двох розділів.
       У першому розділі  «Творці слов’янської азбуки» представлені книги з історії слов’янської писемності - про братів Кирила та Мефодія, видання з розвитку письма та книги, які відповідають на запитання: якою була перша українська літературна мова, звідки вона прийшла, які були в ній стилі, про культуру слова, про розвиток письма у різних народів.
      Другий розділ «Серце нації б’ється у слові» присвячений Десятиріччю української мови, яке було проголошене президентом України у 2018 році. Тут користувачі знайдуть літературу з історії української культури та з історії української літературної мови.
      Книжкова виставка дасть змогу глибше вивчити культуру слов’янських народів, яка займає високий щабель в загальнокультурному всесвіті людства.
      Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання. Представлені на виставці видання будуть цікавими й корисними для відвідувачів, адже вони знайомлять з історією виникнення письма,  витоками нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов; виховують повагу до історичного минулого, інтерес до вивчення мов і культур.
Українська – мова вільних людей

 




     

Коментарі: Залишити коментар
 
X