Цьогоріч Україна відзначила 85-ти річчя від дня народження поета-шістдесятника, правозахисника і дисидента Василя Стуса.
Особистість Василя Стуса для багатьох українців – символ боротьби за національну ідентичність, українську культуру і мову. Роль, яку відіграв Стус у розвитку і становленні української літератури ХХ століття, відновленні національної ідеї важко переоцінити.
Саме про творчість і трагічну долю Василя Стуса говорили користувачі та бібліотекарі філії № 5 КЗК КМПБ 9 січня. А ще подивилися та поділилися своїми враженнями та думками про фільм «Заборонений».
«Заборонений» - це український художній фільм режисера Романа Бровка, який на широкому тлі боротьби українських дисидентів, розповідає про життя і смерть відомого правозахисника, поета, літературознавця Василя Стуса. Фільм знятий за однойменною книгою Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова.
Кінострічку дивилися з захватом, потім жваво обговорювали.
У багатьох присутніх на заході виникло бажання познайомитися із самим текстом роману «Заборонений», а також із творчим доробком поета.
Стус сьогодні – одна з тих постатей, яка реально об’єднує українців, допомагає у боротьбі, вчить нас розуміти один одного.
Біблографічний огляд книги: Дзюба С., Кірсанов А. Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса [Текст]: Роман / Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов. – Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2020. – 176 с. дивіться за посиланням: http://cbsbook.com.ua/novini/4915-pznayemo_ukrayinu_razom.html