Українська мова багата на цікавинки! Вона відрізняється від решти східнослов’янських мов своєю милозвучністю, унікальними словами та правилами. А за своєю мелодійністю вона посідає друге місце у світі (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова, а підтверджені факти.
Точно сказати, коли зародилася українська мова складно, але відомо, що перші слова з української мови записані в 448 році нашої ери. Тоді візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав слова «мед» і «страва». Це була перша згадка українських слів.
Дослідники довели, що чимало вживаних сьогодні українських слів та мовних коренів були поширені ще у часи трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні.
Однією з «родзинок» української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Навіть слово «вороги» має зменшувально-пестливу форму: «…згинуть наші вороженьки, як роса на сонці»?
Ще більше цікавих відомостей про українську мову дізнайтеся з книги:
Лемко І. Цікавинки укрмови [Текст] / Ілько Лемко. – Львів: Апріорі, 2017. – 180 с.
Тут є і цікаве, і повчальне, і смішне. На основі багаторічної роботи з журналістами автор подає досвід цієї роботи з викорінення найтиповіших помилок інформаційної мови в електронних та друкованих ЗМІ. Висвітлено найцікавіші порівняльні аспекти української та російської мов, додано також українсько-російський етимологічний словник.
Автор з гумором говорить про серйозність мовного питання в Україні. Він наводить багато прикладів з найбезглуздішими помилками, наприклад, вчителів або журналістів. Вони настільки безглузді, що залишається лише сміятися. А ще у книзі дуже багато справжніх анекдотів. Це дозволяє сприйняти не надто веселу інформацію з краплею гумористичного абсурду.
Окрім цього тут вміщено найкоротший посібник із вивчення української мови для всіх хто хоче її знати.
Тож вивчай сам і навчи друзів розмовляти українською!