Щорічно наприкінці листопада український народ віддає шану безневинним жертвам жахливого геноциду, вчиненого проти нього ворогами в минулому сторіччі. Люди відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників. В цей день о 16.00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку».
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 - 33 роки.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відходять у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
У філії № 5 КЗК КМПБ, що за адресою вул. Республіканська, 65, для користувачів представлена виставка-реквієм «День жалю, день скорботи й печалі». Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.
Також увагу користувачів привернуть твори художньої літератури, в яких розповідається про страшну долю мільйонів невинних українців, про трагізм, який ховається під словом «голодомор».