Слідкуйте за нами

23-10-2022
       Щороку 20 жовтня відзначається Міжнародний день кухарів та кулінарів. 
       Це досить молоде свято. Його започаткували у 2004 році з ініціативи асоціації, яка підтримує кулінарні спільноти з різних країн. Вже тоді у складі організації перебувало близько 8 млн представників кухарських професій. 
       Кухарська справа вважається однією із найдавніших професій. Люди почали готувати страви, щойно як навчились добувати вогонь. Донині збереглися рецепти зі Стародавніх Єгипту та Китаю.   
       В українських літописах згадка про професійних кухарів датується X століттям. Спочатку вони готували страви для придворної знаті, пізніше — в трапезних монастирів. 
       Сьогодні українські кухарі роблять свій внесок у перемогу. Це – страви, приготовані бійцям у польових умовах, і кухарі-волонтери, що годують людей, які цього потребують, і перемога у війні за борщ, культуру приготування якого внесли до нематеріальної спадщини Юнеско! 
       До Міжнародного дня кухарів та кулінарів у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів КЗК КМПБ представлена книжкова виставка-інсталяція «Чого не їли предки наші», присвячена історії української кухні.
       Назву виставці дала книга: Закладний В.   Чого не iли предки нашi [Текст]: украiнська кухня за "Енеiдою" I.П.Котляревського / Віталій Закладний, Максим Закладний. - Полтава:"Дивосвiт", 2005. – 184 с. 
      «Енеїда» Івана Котляревського – це не лише поема, яка започаткувала нову українську літературу, а й унікальний твір, в якому зберігся опис харчування наших предків. Для нас цей опис цінний тим, що збережена особливість приготування та культура харчування українців. 
      На виставці і молода господиня, і досвідчений кухар знайдуть для себе новий рецепт або лайфхак! 
      А прикрашають книжкову виставку «Чого не їли наші предки» кухонне знаряддя українських господинь. 
Коментарі: Залишити коментар
 
X