Українське народне вбрання — національний одяг українців, який створювався на усіх етапах історії України.
Певні основні елементи українського народного вбрання були сформовані ще в княжі часи та пізніше майже не змінювалися. Одяг українців залежав від місця проживання та матеріального становища населення. За місцевістю можна вирізнити і особливості одягу певних регіонів України, таких як: Волинь, Поділля, Полісся, Покуття, Гуцульщина,Бойківщина, Лемківщина, Слобожанщина, Полтавщина та власне Подніпрянська Україна. Одяг поділявся на святковий і буденний, зимовий і літній. Сукно для одягу було дорогим, полотно робили в домашніх умовах.
Якщо вас цікавить історія національного вбрання і ви бажаєте отримати більше інформації, запрошуємо вас до абонементу філії №2 КЗК КМПБ, де книга:
Стельмащук Г.Г.
Українське народне вбрання [ Текст ] / Галина Стельмащук ; Львівська нац. акад. мистецтв . ─ [Львів] : [Література та мистецтво], [2019] . ─ 253 с. : іл.
на джерельному і фактологічному матеріалі розповість про шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку XX ст., комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України та надасть коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників.
Чекаємо за адресою: вул. Соборна, 11