Із Запорізькою Січчю пов’язано безліч історій, легенд, переказів. Запорожці дивували, та захоплювали. Однак вони були не просто вояками, адже поряд із силою, мужністю, розумом, хитрістю повсякчас зустрічається елемент загадковості та містики.
Були серед козаків особливі хлопці, яких звали характерниками. Вважалось, що походять вони від древніх язичницьких волхвів, які володіли таємними знаннями, вміли пророкувати майбутнє. Про характерників казали, що їх «ні вогонь, ні вода, ні шабля, ні звичайна куля, крім срібної, не брали».
Трохи відкриває завісу виникнення легендарних козаків-характерників Василь Шкляр в своєму романі «Характерник». Історичні події, побут козаків автор подає зі своїм неперевершеним тонким гумором. Висвітлює таку таємничу, овіяну легендами особистість непересічного отамана Сірка, який, згідно з переказами, був дуже сильним магом-характерником.
Сюжет розгортається у часи Козаччини, а саме за правління кошового отамана Івана Сірка. На Січ прибуває самозванець Симеон Олексійович, якого виставляють зведеним братом Петра І. Великий задум мав кошовий щодо самозванця і кинувши виклик самому цареві, розпочинає вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері-Січі. Автор одночасно вводить декілька сюжетних ліній: боротьба України з Московією, правління Сірка та долі його прибічників-характерників, починаючи від навчання і до першого кохання.
Про дружбу, кохання, відвагу, хитрість і про мудрість читайте в книзі: Шкляр В. Характерник[Текст] / Василь Шкляр. – Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 304 с.