Слідкуйте за нами

27-09-2022
     Якось так склалося, що останні декілька років інтерес до пригодницької літератури трохи знизився. Сучасні читачі більше читають детективи, мотиваційну літературу та, так звані, соціальні романи, несправедливо забуваючи про «старі добрі пригоди». Отож ми й вирішили нагадати, які цікавенні книги саме пригодницького жанру вас чекають у бібліотеці.
     Тож, давайте зробимо невеликий екскурс у минуле та дізнаємось, коли ж з’явилася пригодницька література, адже вона має дуже давню історію.
     От чи знаєте ви, що навіть Гомерова «Одіссея» (написана між 8 - 7 ст. до н. е.) має певні ознаки цього жанру, а вже епоха великих географічних відкриттів, що почалася ще у XV ст., дала світові чимало захоплюючих творів про знахідки на освоєних землях. А от сам суто пригодницький роман виник у ХІХ столітті. Одними з перших творів були «морські романи» Джеймса Фенімора Купера, а продовжили писати у цьому жанрі Даніель Дефо, Вальтер Скотт, Чарльз Дікенс.
     Якщо ж ви цікавитесь не тільки подорожами та переслідуваннями, а й науковими відкриттями, то ваш автор – Жуль Верн. Наприклад, у його романі "Париж в XX столітті”, що був  написаний ще у 1860 році, але тоді так і не побачив світ, бо видавець відмовив у публікації (сам рукопис був випадково виявлений тільки в 1994 р.) – згадувалися прообрази телефону, факсу та сигналізації в магазинах. 
     Ну і, звісно ж, неперевершеним майстром у жанрі пригод є Олександр Дюма, автор книг, якими захоплюється не одне покоління читачів. Мабуть, кожен знає, хто такий граф Монте-Крісто та Д’Артаньян.
     Яскравими представниками пригодницького жанру також  є Томас Майн Рід – автор роману «Вершник без голови» та Роберт Льюїс Стівенсон з романом «Острів скарбів».
     Ще любителям пригод, що незнайомі з творчістю Едгара Берроуза хотілося б порекомендувати прочитати цикл книг про Тарзана. До речі, один з романів цієї серії переклали Юрій та Олег Покальчуки, тож ви отримаєте насолоду не тільки від сюжету, а й від чудової української мови.
     Говорячи про наш час  «королем» сучасної пригодницької літератури сміливо можна назвати Джеймса Роллінса. Писати він почав у 1995 році й на сьогодні є автором більш ніж 30 романів. Якщо вам цікаво, як пише Роллінс, то - це пригоди в чистому вигляді та трішечки фентезі. Примітно, що саме його запросили для написання книги за мотивами пригодницького фільму Стівена Спілберга «Індіана Джонс і Королівство кришталевого черепа».
     Ну й наостанок переходимо до найцікавішого – до сучасної української пригодницької літератури. І найяскравіший її представник – Макс Кідрук, письменник, який сам дуже активно подорожує.
     Після його мандрівки Мексикою з’явилася книжка «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії». З 2009 року Макс почав подорожувати екзотичними країнами у пошуках екстриму й несподіваних відкриттів. Письменник побував у Еквадорі, Чилі, Перу, Бразилії, Новій Зеландії, Єгипті, Сирії. Загалом Кідрук відвідав понад тридцять країн. Побачене описував у книжках «Подорож на Пуп Землі», «Любов і піраньї», «На Зеландію!», «Навіжені в Перу».
     Якщо вас зацікавила ця зовсім коротенька розповідь про пригодницький жанр літератури та хотілося б щось захоплююче почитати, завітайте до відділу абонемента філії №2 КМПБ, що за адресою вул. Соборна, 11, й ви точно не пошкодуєте.
Коментарі: Залишити коментар
 
X