
Тож, давайте зробимо невеликий екскурс у минуле та дізнаємось, коли ж з’явилася пригодницька література, адже вона має дуже давню історію.
От чи знаєте ви, що навіть Гомерова «Одіссея» (написана між 8 - 7 ст. до н. е.) має певні ознаки цього жанру, а вже епоха великих географічних відкриттів, що почалася ще у XV ст., дала світові чимало захоплюючих творів про знахідки на освоєних землях. А от сам суто пригодницький роман виник у ХІХ столітті. Одними з перших творів були «морські романи» Джеймса Фенімора Купера, а продовжили писати у цьому жанрі Даніель Дефо, Вальтер Скотт, Чарльз Дікенс.
Якщо ж ви цікавитесь не тільки подорожами та переслідуваннями, а й науковими відкриттями, то ваш автор – Жуль Верн. Наприклад, у його романі "Париж в XX столітті”, що був написаний ще у 1860 році, але тоді так і не побачив світ, бо видавець відмовив у публікації (сам рукопис був випадково виявлений тільки в 1994 р.) – згадувалися прообрази телефону, факсу та сигналізації в магазинах.
Ну і, звісно ж, неперевершеним майстром у жанрі пригод є Олександр Дюма, автор книг, якими захоплюється не одне покоління читачів. Мабуть, кожен знає, хто такий граф Монте-Крісто та Д’Артаньян.
Яскравими представниками пригодницького жанру також є Томас Майн Рід – автор роману «Вершник без голови» та Роберт Льюїс Стівенсон з романом «Острів скарбів».
Ще любителям пригод, що незнайомі з творчістю Едгара Берроуза хотілося б порекомендувати прочитати цикл книг про Тарзана. До речі, один з романів цієї серії переклали Юрій та Олег Покальчуки, тож ви отримаєте насолоду не тільки від сюжету, а й від чудової української мови.
Говорячи про наш час «королем» сучасної пригодницької літератури сміливо можна назвати Джеймса Роллінса. Писати він почав у 1995 році й на сьогодні є автором більш ніж 30 романів. Якщо вам цікаво, як пише Роллінс, то - це пригоди в чистому вигляді та трішечки фентезі. Примітно, що саме його запросили для написання книги за мотивами пригодницького фільму Стівена Спілберга «Індіана Джонс і Королівство кришталевого черепа».
Ну й наостанок переходимо до найцікавішого – до сучасної української пригодницької літератури. І найяскравіший її представник – Макс Кідрук, письменник, який сам дуже активно подорожує.
Після його мандрівки Мексикою з’явилася книжка «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії». З 2009 року Макс почав подорожувати екзотичними країнами у пошуках екстриму й несподіваних відкриттів. Письменник побував у Еквадорі, Чилі, Перу, Бразилії, Новій Зеландії, Єгипті, Сирії. Загалом Кідрук відвідав понад тридцять країн. Побачене описував у книжках «Подорож на Пуп Землі», «Любов і піраньї», «На Зеландію!», «Навіжені в Перу».
Якщо вас зацікавила ця зовсім коротенька розповідь про пригодницький жанр літератури та хотілося б щось захоплююче почитати, завітайте до відділу абонемента філії №2 КМПБ, що за адресою вул. Соборна, 11, й ви точно не пошкодуєте.