
Цікаво те, що спочатку твір з'явився на сторінках французької газети «Le Temps» та публікувався з 6 листопада 1871 року по 22 грудня 1872 року. Перші читачі визнали історію документальною хронікою поїздки й навіть робили ставки на те, чи зможе Філеас Фогг прибути у призначений час.
А з кінця 19 століття кілька людей намагалися побити рекорд Філеаса Фогга. Й це сталося! Американська журналістка, засновниця жанру пригодницької журналістики Неллі Блай одного разу запропонувала головному редактору здійснити навколосвітню подорож і перевершити рекорд героя книги Жуля Верна. В одному з номерів «The New York World» з'явилася замітка про те, що знаменита Неллі Блай кидає виклик Філеасу Фоггу й готова обігнути Земну кулю за 75, а не за 80 днів. Навіть повторити таке фантастичне на ті часи досягнення здавалося нечуваною зухвалістю, але Неллі це вдалося.
Перебуваючи у Гонконгу, Неллі дізналася, що має конкурентку: співробітниця «Cosmopolitan» виїхала того ж дня, але в протилежному напрямку. Проте Блай подолала всі труднощі, обігнала суперницю, Філеаса Фогга і навіть встигла по дорозі взяти інтерв'ю у самого Жюля Верна. Вона встановила світовий рекорд, обігнувши земну кулю за 72 дні 6 годин і 10 хвилин, і з цього приводу Жюль Верн надіслав їй вітальну телеграму.
До вашої уваги у секторі документів іноземними мовами роман «Навколо світу за 80 днів» Жуля Верна англійською, французькою та польською мовами.
Чекаємо Вас за адресою: вул. Європейська, 66/13!
Більше іллюстративного матеріалу - за посиланням: https://www.facebook.com/VLIMkremenchuk/posts/1066531493936225