18 квітня бібліотекарі відділу абонемента філії №2 КМПБ провели вже традиційний «День з письменником», присвячений Володимиру Рутківському - неперевершеному майстру дитячого історичного роману, людині неймовірної сили, таланту, сердечності, людинолюбства та доброти.
А ще він лауреат Шевченківської — за трилогію «Джури» та інших премій: імені Миколи Трублаїні — за роман «Сторожова застава», імені Лесі Українки за той же твір, «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця — за трилогію «Сині води» та Книги року Бі-Бі-Сі — за ту ж трилогію.
Усі знають Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепу. А ким були перші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання дасть вам відповідь Володимир Рутківський. Його книги цікаві не тільки дітям, але й дорослим, читаються легко, адже вони написані з гумором та іронією. Щоб краще зрозуміти автора, ось декілька висловів Володимира Рутківського:
«Моя голова, наче сорочаче гніздо, повсякчас наповнена тим, що я запозичив у довкілля: незвичним краєвидом, підслуханою фразою, уривками з книжок інших авторів. І звісно ж, в ній постійно миготять образи і описи того, що має увійти до майбутньої книжки»
«…Кожен з нас – це цілий світ, сповнений наївними дітьми, досвідченими злодіями, космічними ракетами, водяниками, Івасиками Телесиками, Зміями Гориничами… І хто розповість про ваше бачення цього всього краще, ніж ви? Пишіть лише про те, що схвилювало ваше серце й душу. Лише це дасть вам можливість стати справжнім співцем, а не пересічним хористом».
Сам автор відкрив секрет успіху своїх книг: «Я писав для себе і отримував від цього насолоду».
А ось, що писав про Володимира Рутківського Олександр Макаров журналіст, член НСЖУ та НСПУ:
«Чому люди стають дитячими письменниками? Напевно, тому, що не хочуть розлучатися з дитинством і просто не можуть не поділитися з дітьми тими вражаючими світами, які народжуються у них в голові.
Ось і Володимир Григорович щедро ділиться з нами дивовижними історіями, найчастіше написаними на реальному історичному матеріалі. Романами і повістями, де головною дійовою особою є наші далекі предки.
А ще Володимир Григорович — весела людина і не може упустити випадку знайти для найбуденнішої події якийсь несподіваний поворот, який обов’язково розсмішить читача. Ще б пак, бо ж письменник багато років живе і творить в нашому чудовому місті — столиці гумору (Одесі).
Вчені переконливо доводять: усмішка продовжує життя. Вона — дуже важливий засіб спілкування людей, допомагає знаходити друзів, зміцнює здоров’я, усміхнена людина виглядає красивішою. Тому читачі книг Володимира Рутковського — це добрі, щасливі люди, які живуть і радіють цьому світу багато-багато років.»
Хто не знайомий з цим письменником, чи зацікавили ми вас? Приходьте до бібліотеки, приводьте своїх діток і… ЧИТАЙТЕ.
Книги вже чекають на вас!