Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц, в якому за роки війни було вбито понад 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями.
В цей
день по всій Україні та за її межами проводяться заходи з вшанування пам’яті
безневинно закатованих фашистами представників єврейської нації.
На урок історії «Дорога у безсмертя», який відбувся у філії №2 КМПБ були запрошені учні КПЛ ім. Макаренка.
На заході, присвяченому Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, бібліотекар розповіла про вражаючі факти, які стосувалися загибелі мільйонів - представників єврейської національності - в роки Другої світової війни.
У виховному заході розкрито роль Праведників, використано місцевий матеріал та закцентовано увагу на вшануванні пам'яті загиблих прийдешнім поколінням. Такі заходи виховують почуття патріотизму та бажання вивчати історію своєї країни, розвивати почуття толерантності до інших людей та нетерпимості до будь-якої дискримінації.
Коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті та відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам'ять і зобов'язання докласти зусиль до недопущення геноциду і злочинів проти людяності.