1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема.
СНІД – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
Чума 21-го століття, як часто сьогодні називають СНІД, була офіційно відкрита 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань Сполучених Штатів Америки. Синдром набутого імунодефіциту в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії.
Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначили 1 грудня 1988 року. Це рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.
Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж 30 років усе ще залишається актуальною для світової спільноти. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально- економічному розвитку більшості країн світу.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Ця ідея належить художнику Франку Муру. Проект "Червона стрічка" – символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у філії № 5 Кременчуцької міської публічної бібліотеки оформлена тематична книжкова виставка-застереження «Знання – найкращий захист». На виставці представлено книги, які містять інформацію про властивості цього вірусу, про ВІЛ-інфекції та шляхи поширення хвороби, про лікування і профілактику СНІДу, стан захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні і заходи проти епідемії