Слідкуйте за нами

25-11-2021
     Цьогоріч – 85-ті роковини Голодомору. Україна і світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Великого Голоду 1932-1933 років. 
     В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору закликаємо всіх кременчужан  27 листопада 2021 р. о 16:00   приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Також заохочуємо із настанням темряви запалити і поставити   свічку  на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи та пам’яті про мільйони загублених життів наших   співвітчизників.    
      Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках,   шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на   території   Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення   українського   національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.    Через насильницьке   вилучення   продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання   сільської   торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє     фізичне   знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року   про   запобігання злочину геноциду і покарання за нього.  
    Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України "Про   Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.    
     До цих трагічних роковин бібліотека – філія № 5 представляє до вашої уваги книжкову виставку «День жалю. День   скорботи й печалі ».  У книжкових виданнях, представлених на виставці, міститься інформація  про геноцид української   нації,  спогади та свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені   тоталітарним  режимом. Виставка знайомить користувачів з документальними, історичними, художніми творами українських   істориків, письменників і дослідників.   
Коментарі: Залишити коментар
 
X