Покрова Пресвятої Богородиці — одне з найбільш улюблених і шанованих українцями свят. Воно збігається з важливою порою — завершенням польових робіт і переходом до зими: "Покрово-Покрівенько, постели скатертину біленьку!”.
Свято обросло численними традиціями. Якщо хтось будував хату, поспішав забити останній цвях, аби опинитися під прихистком Святої Діви. Починалась пора вечорниць та весіль. Вірили: хто брав шлюб на Покрову, того Пресвята брала під свій захист!
За народними уявленнями, саме Покрова піклувалася про здоров'я та добробут родини. А українці завжди шанували Покрову, влаштовували свята, ярмарки. На них продавалися ікони, рушники, святкові сувеніри. А ще - обрядове печиво. Називалося воно - "покровка”. З «покровками» поводилися, як на Великдень із крашанками: обмінювалися одне з одним.
Дізнавшись про такий смачний звичай, бібліотекарі відділу абонемента філії № 2 вирішили познайомити з ним користувачів бібліотеки. Напекли печиво та влаштували яскраву книжкову виставку. Тож усі відвідувачі бібліотеки мали нагоду в переддень Покрови ознайомитися з книгами, які розповідають про традиції святкування, дізнатися рецепт печива та навіть отримати його в подарунок.
Традиційно дарували такі витвори кулінарного мистецтва дітям. Коників – хлопчикам, ляльки – дівчаткам. Робили дірочки в них та одягали на пальчик діткам, або на шию вішали на стрічечці. На колиску вішали як іграшку. Навіть дорослі хлопці дарували своїм дівчатам у формі серця, як знак зізнання у коханні. А ще як оберіг пекли кругле печиво-”покровку”. Хто вірив, навіть лікувався цим печивом. На нього обов’язково наносили чотири хрестики відповідно до чотирьох сторін світу. А круглим робили, оскільки такими є земля та сонце.
Запрошуємо до бібліотеки, щоб разом відкрити нові сторінки дивовижного світу традицій українського народу!