Чергова книжкова виставка-путівник «Ім’я, яке я відкрив для себе» продовжує знайомити користувачів бібліотеки з авторами світової літератури. Цього разу бібліотекарі відділу абонемента пропонують вам ознайомитись з творчістю Милорада Павича, Амелі Нотомб та Артуро Перес-Реверте.
Амелі Нотомб (Фаб'єнн Клер) - відома бельгійська письменниця, казкарка, драматург, пише французькою. Перед майстерністю її пера знімають капелюхи як критики, так і літератори. На її адресу пишуть хвалебні рецензії та відгуки, а книги розкуповують, як гарячі пиріжки. Її книжки перекладені понад 30-ма мовами світу, а 4 романи екранізовані. Її твори отримують нагороди, серед яких і почесна Гран-прі Французької академії. За наявність похмурої та гротескної тематики Амелі Нотомб охрестили "готичною принцесою Європи".
Король Бельгії Філіпп надав письменниці баронський титул, тепер Амелі Нотомб - баронесса.
Артуро Перес-Реверте іспанський романіст і журналіст, член Королівської академії іспанської мови з 2003 року. Протягом багатьох років, як кореспондент іспанської телерадіокорпорації RTVE висвітлював військові конфлікти у багатьох країнах. На сьогодні Перес-Реверте є автором 22-х романів. Деякі з його творів стали сюжетами для фільмів («Вчитель фехтування», «Клуб Дюма», «Фламандська дошка» тощо). У 2006 році з'явився кінофільм «Капітан Алатрісте» режисера Августіна Діаса Янеса, сюжет якого базується саме на романах про Капітана Алатрісте. У 2007 році вийшов фільм «Карта небесної сфери» режисера Іманола Урібе.
Милорад Павич - сербський поет, прозаїк, літературознавець, перекладач, фахівець з історії сербської літератури XVII—XIX ст., сербського бароко та поезії символізму. Один з найбільш читаних письменників екс-Югославії XX століття, його твори перекладено 30 мовами. Письменника вважають одним з найяскравіших представників постмодернізму і магічного реалізму XX століття. Його найбільш відомий роман «Хозарський словник», який Павич видав 1984 року, приніс авторові всесвітню славу. Письменник викладав у багатьох європейських університетах, був номінований на Нобелівську премію в галузі літератури у 2004 році. Перший голова Товариства сербсько-української дружби. Твори Милорада Павича дуже популярні у сучасного читача. «Вашингтон таймс» вважає його «оповідачем, який дорівнює Гомеру»; південноамериканська критика характеризує Павича, як «найвидатнішого письменника сучасності» («Веха», Сан-Пауло), а в Іспанії він визнаний «однією з найвеличніших особистостей світової літератури» («Темпо», Мадрид).
Запрошуємо вас до відділу абонемента (вул. Соборна, 11)