Зруйнований в роки війни будинок був відновлений під житло всередині 50-тих років зі збереженням первісного оздоблення. У 1969 році житловий будинок перебудовується під краєзнавчий музей, і в ході реконструкції будівля зазнала значних змін, втратила притаманний їй вигляд модерну, і набула рис сучасної архітектури, а 27 вересня 1975 року експозиція музею прийняла перших відвідувачів. Музейні колекції налічують понад 50 тисяч експонатів. Далі ми попрямували до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченко, ознайомились з його біографією та дізналися, що поема «Наймичка» описує події міста Кременчука. Потім вирушили до річкового вокзалу, прослухавши історію про те, як будували ГЕС. А ще, як розповів Євген Дмитрович, саме тоді до нашого міста завітав Микита Хрущов. Звісно ж, його потрібно було вразити саме місцевим колоритом, а значить зварити смачну юшку, щоб пригостити секретаря КПРС. І для цього з острова Динька був запрошений відомий дід Антон, що мав хист у цій справі.
На території річкового вокзалу знаходиться скеля – гранітний реєстр, пам’ятка природи місцевого значення в Україні. ЇЇ вік налічує близько 3 млрд. років. Скеля - цінна водомірна реліквія, на якій вказано рівень води під час Дніпровських повеней 1845, 1877,1888,1889,1895 та 1942 років.
На скелі викарбувані відповідні відмітки повеней, звідти й назва – гранітний реєстр.
Друга найстаріша споруда Придніпровського парку - це наглядова фортеця, будинок для спостереження за рухом суден по Дніпру. Вона знаходиться на території колишнього військового шпиталю та є пам’яткою архітектури. Ці будівлі входять до переліку нерухомих пам’яток національного значення і занесені до Державного реєстру.
Взагалі Міський парк «Придніпровський»- це пам’ятка садово-паркового мистецтва у нашому місті. Він розташований на лівому березі Дніпра та уздовж річки споруджено дамбу з набережною - яка являється найулюбленішим місцем прогулянок та відпочинку, візитною картою жителів Кременчука. Перша черга парку була закладена у 1959 році площею 18 га та простяглася від Річкового вокзалу до Штабного скверу. Течія Дніпра омиває дамбу з західної сторони парку. Під дамбою знаходиться піщаний пляж.
Наші екскурсії вже стали традиційними, тож до наступного разу!