Дні ісламської культури на Соборній
Три дні на Соборній було людно і цікаво, бо працівники читальної зали спільно з представниками ісламського культурно-освітнього центру м. Кременчука організували дні знайомства з ісламом.
У перший день представили, яскраву в своєму оформленні, інформаційно наповнену вуличну виставку-вітрину головних уборів різних народів, доповнену книгами.
Стилізовано одягнені манекени, хустки, східні прикраси, чоловічі головні убори, підібрана тематична література, інформаційні стенди – все привертало увагу перехожих.
У кожного народу є свій традиційний скромний одяг та головний убір, а це частина культури. І ті, хто мав можливість відвідати захід, з легкістю розібрався з тим, що ж таке намітка, хустка, хіджаб, чадра, нікаб, паранджа, кхімар, хіджаб-аміра, маска-бурка, феска, кімещек всіх їх об'єднує одне – вони відповідають Шаріату.
Для мусульманських жінок одяг, який закриває ті частини тіла жінки, які не показують стороннім чоловікам – символом віри, свободи, скромності та гідності, а не обмеження.
Наступного дня в читальній залі відбувся майстер-клас з розпису паперових тарілок в східному стилі. Представники мечеті Кременчука розповіли про значення посуду в їх традиціях і показали орнамент, який всі намагалися відтворити.
В спекотний день зібралися діти різного віку, різних національностей і з різних мікрорайонів міста.
В зв'язку з карантином, давно в читальній залі не було такого веселого, гамірного майстер-класу. Діти були радісні, щасливі і задоволені результатами роботи.
Третій день був присвяченій книзі.
Читання повинно займати в житті дитини важливе місце.
Великий педагог Василь Олександрович Сухомлинський стверджував, що читання в роки дитинства - це насамперед виховання серця, дотик людського благородства до сокровенних куточків дитячої душі.
Тому саме в бібліотеці презентували збірку дитячих оповідань «Жемчужина с неба и другие удивительные истории». Діти уважно слухали історії виховного характеру, витримані в дусі ісламської віри.
Добрі дитячі душі вчилися підтримувати товариша, ділитися і не обманювати, вірити і поважати думку інших. Обговорюючи вчинки героїв оповідань, малеча захотіла їх намалювати.
Кожен вклав у свій малюнок своє бачення дійсності. Герої вийшли вийшли яскраві і життєрадісні.
Бібліотекарі читальної зали ЦМБ вдячні жіночому об'єднанню мусульманок Кременчука і всім відвідувачам заходів за співпрацю.
То ж давайте поважати і відновлювати добрі традиції наших народів і звертати увагу на те, що нас об'єднує з представниками інших культур, а не шукати відмінності. Спільного у нас набагато більше.