"Захоплення старовиною - це не захоплення бездіяльного розуму,
а необхідна потреба кожної освіченої людини, яка ревносно ставиться
до діянь своїх пращурів і турботливо зводить будівлю для своїх нащадків"
Дмитро Яворницький
"Слідами запорожців"
а необхідна потреба кожної освіченої людини, яка ревносно ставиться
до діянь своїх пращурів і турботливо зводить будівлю для своїх нащадків"
Дмитро Яворницький
"Слідами запорожців"
6 листопада — 165 років від дня народження (1855 р.н.) Дмитра Яворницького — історика, археолога, вченого зі світовим ім'ям — людини, яка присвятила своє життя вивченню української старовини і, особливо, козаччини. І робив він це не зважаючи на всі перепони та невдоволення зі сторони влади як імперської, так і радянської.
Протягом 50 років, починаючи з 1882 р., майже щоліта Яворницький мандрував землями колишніх Запорозьких вольностей, проводив археологічні розкопки, записував пісні, перекази, розповіді нащадків запорозьких козаків, місцевих старожилів, досліджував ландшафт і природу Запорозького краю.
А своїм дітищем вважав Катеринославський історичний музей (нині місто Дніпро), який з директорством Яворницького (з 1902р.) перетворився на один з провідних музеїв України, справжню скарбницю пам'яток української історії та культури. Музей став найбільшим у світі сховищем запорозької старовини і носить тепер його ім'я.
І хоч Дмитро Іванович більше відомий широкому загалу як вчений, його перу належать і художні книги, одну з них - роман «За чужий гріх» - можна побачити на виставці поряд з історичними працями автора. Є на поличці також книга І. Шаповалова "В пошуках скарбів”, за одним з оповідань якої було написано сценарій та знято однойменний документальний фільм про Яворницького.
Знайомтеся з видатною особистістю, цікавтеся історією України, приходьте до бібліотеки!