Продовжуємо в рамках Книжкової галереї знайомити користувачів з ювілярами року 2020.
Микола Зеров - поет, професор, викладач, літературознавець, літературний критик, перекладач античної поезії, лідер "неокласиків” - народився 26 квітня 1890 року в повітовому місті Зінькові на Полтавщині в сім'ї вчителя.
Після закінчення Київського Університету в 1914-му починає працювати викладачем. Про лекції Зерова серед студентів ходили легенди. Ще 1912-го року з'явилися друком перші статті та рецензії Зерова. Бере активну участь в літературному процесі, в полеміках про шляхи розвитку української літератури. "Ми хочемо, — наголошував він, — такої літературної обстановки, в якій будуть цінитися не маніфест, а робота письменника; ... не письменницький кар'єризм „человека из организации", а художня вибагливість автора перш за все до самого себе".
1926 року офіційна влада звинуватила "неокласиків" в антипролетарських настроях. Далі — заборона займатися літературною діяльністю, звільнення з університету. Безпідставне звинувачення владою в тероризмі, зокрема, в керівництві контрреволюційною терористичною націоналістичною організацією.
Був відправлений на Соловки. Розстріляний в урочищі Сандармох у Карелії 3 листопада 1937 року "на ознаменування” 20-х роковин Великого Жовтня.
Неможливо уявити, яких висот могла б досягнути наша література, культура, якби могли далі жити і творити представники "Розстріляного відродження”, до якого належить і Микола Зеров!
З книгами автора можна познайомитися у відділі абонементу ЦМБ.
До речі, одним із однокласників Миколи Зерова був майбутній гуморист Остап Вишня. А один із молодших братів — Михайло — став теж поетом і перекладачем, відомим під літературним псевдонімом Михайло Орест. За його редакцією вийшли за кордоном всі збірки брата.
Чекаємо на вас в бібліотеці після карантину.