Історичні події цього періоду повинен знати і пам’ятати кожен, щоб жертви не були марними. А їх було чимало — в ході бойових дій на території України загинуло близько 3 млн. воїнів, а на примусові роботи до Німеччини вивезено більш ніж 2 млн. українців, зруйновано 700 міст та 28 тис. сіл. А після війни — масові репресії та депортації сотень тисяч українців, поляків, кримських татар. Від розвитку подій на Україні залежала доля всієї Європи.
Воїни-ветерани, в більшості, вже покинули цей світ, але залишилася пам'ять, яка передається у віках. З цим надбанням і були ознайомлені користувачі бібліотеки, переглядаючи матеріали виставки-вшанування. Це і книги, і воєнні фотокартки, і фронтові листи, ордени, медалі, нагороди. У наших сім’ях все це дбайливо зберігається. Ми, нащадки, пам’ятаємо про страшні наслідки війни. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю — непереможний! Наша пам’ять робить нас сильнішими.
Виставка не залишила байдужим нікого. Хтось ділився спогадами, хтось приніс свої сімейні фото, хтось цікавився новими книгами з сучасним поглядом на історичні події.
Цю віху в історії України ніколи не стерти із пам’яті народу, адже трагедія Другої світової зачепила своїм чорним крилом кожну родину. Ця рана ніколи не загоїться, цей біль втрати залишиться назавжди.