День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, збереження українських звичаїв. Це своєрідний флешмоб, коли в будній день українці одягають вишиванку на роботу, в університет чи школу. Це свято започатковане не так давно, але щороку набуває все більше уваги та розквіту.
Не залишилися осторонь свята і бібліотекарі бібліотеки-філії № 3.
14 травня читальна зала бібліотеки розквітла барвами традиційних та сучасних вишитих рушників та сорочок - це свої роботи презентувала запрошена на захід «На рушнику дарує Україна щедрий коровай» майстриня-вишивальниця Наталія Рома.
Про те, що вишивка в Україні вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі, що вона символізує родину пам'ять, вірність та родинну злагоду, що історія вишивки на теренах України налічує не одну тисячу років дізналися учні, запрошені на зустріч з пані Наталею. Дівчат вразив факт, що готуючи посаг найбідніша дівчина повинна була мати 30-40 вишитих сорочок, середнього достатку – 50 – 70, а найбагатша – 100 і більше! Розповіла Пані Наталія і про те як і де вона навчилася так майстерно створювати неймовірної краси вишиванки.
Сьогодні одягати вишиванки стало модно та стильно, це прояв гордості та патріотизму, ознака національної приналежності. Це наголошує книжкова виставка «Вишиванка – одяг вільних», яка розгорнута у читальній залі та знайомить глядачів з традиціями та техніками вишивки.
Тож користувачі бібліотеки, які завітали на зустріч з майстринею отримали на тільки цікаву та пізнавальну інформацію, а й незабутні враження та чудовий настрій!