На землі живе безліч людей, у яких погляди на одні й ті ж речі або обставини з плином часу можуть змінюватися кардинально. Іноді це при-зводить до виникнення деякої напруженості в суспільстві. Іноді ця напруженість переростає у відвертий, кривавий і цинічний конфлікт на знищення.
З метою збереження миру, після закінчення Другої світової, була створена Організація Об’єднаних Націй, у складі якої також передбачалися спеціальні Миротворчі сили.
21-го травня 2013 року, враховуючи внесок і значення національного миротворчого контингенту України у справі зміцнення миру і злагоди в зонах військових конфліктів, Верховна Рада України прийняла Постанову «Про встановлення Дня українських миротворців", який запропоновано проводити 15-го липня.
Саме про це професійне свято українських миротворців йшла мова 16 липня на зустрічі провідного бібліотекаря бібліотеки-філії №2 Осташко В.В. з вихованцями Кременчуцької виховної колонії під час засідання круглого столу на тему «Професія – миротворець!».
Розповідь була підкріплена показом відеоматеріалів:
У відеороліку «Хто такі миротворці ООН?» - про те, що їх місія - вис-тупати також в місцях потенційного конфлікту, стаючи таким собі буфером в точках зіткнення, створюючи для конфліктуючих сторін можливість все вирішити мирно.
У відеоролику «Українські миротворці» - про більше як 40 тис. українських миротворців, які з 1992 року побували в багатьох гарячих точках нашої планети.
У відеороліку «Українські миротворці в Конго» - про одне з таких місць, де вони і зараз демонструють всьому світу свій традиційний і високий професіоналізм, компетентність і надійність у справах урегулювання збройних протистоянь.
Треба відзначити зацікавленість юнаків цією непростою темою і активність під час обговорення одержаної інформації. Діалог вийшов невимушеним і доброзичливим з обох сторін. Під час заходу у вихованців виникли питання і навіть своє бачення проблеми. Особливо здивував один з них, Марк, який в захопленні від побаченого, поцікавився, про те хто має змогу стати до лав цих героїчних чоловіків.
Після зустрічі залишилося приємне враження від бажання молоді дізнатися щось нове і відкритістю під час спілкування. Наостанок юнаки висловили подяку бібліотекарю і запросили приїздити до них і надалі і з іншими цікавими матеріалами.