8 червня о 14:00 працівники відділу абонементу ЦМБ Ходова Наталія та Шпак Таміла провели воркшоп «Українські обрядові ляльки-мотанки» з учнями літнього табору ЗОШ № 20.
На захід була запрошена фахівець цієї справи Шкода Світлана, яка представила цілу колекцію різнобарвних ляльок. Також вона продемонструвала презентацію про історію виникнення ляльок - мотанок, їх призначення та використання в побуті.
Лялька-мотанка – це більше оберіг і символ, ніж іграшка. Вона дійшла до нас з дохристиянських, язичницьких часів. Але й досі не втратила своєї популярності.
В Україні існувало три основних типи ляльок: немовля, баба – берегиня і наречена. Лялька-немовля виконувалась у вигляді немовляти у пелюшках. Її укладали у ліжечко поряд з дитиною для охорони її сну.
Баба-берегиня допомагала оберігати достаток сім'ї. У середину ляльки вкладали монети, зерно.
Молоді дівчата, щоб вдало вийти заміж, зі своїми ляльками ніколи не розлучалися, ті їх супроводжували всюди і завжди. Лялька-наречена є найкращим подарунком до весілля.
А родзинкою заходу була пропозиція зробити ляльку-мотанку власними руками. Дітям так сподобалась забава, що вони запропонували зробити ще якусь цiкавинку. Захід пройшов дуже цікаво та емоційно.
Не знаєте чим зайняти дитину на літніх канікулах? Літо - саме час розвитку дитини, тому запрошуємо вас відвідати бібліотеку разом з вашим малюком.