Фурошики – це дуже давнє японське мистецтво по складанню тканини і зав’язування вузликів. По суті фурошики – це теж саме орігамі, тільки не з паперу, а з тканини. На своїй книжковій виставці ми показали два приклади фурошики, які можливо використовувати і як незвичну упаковку для подарунка, і як прикрасу інтер’єру. Бажаючі матимуть змогу попрактикуватися, звернувшись до бібліотекарів відділу мистецтв, які залюбки допоможуть їм опанувати це нескладне мистецтво. За допомогою фурошикі можна презентувати будь-який дарунок і зробити це оригінально.
Ще одне «японське ноу-хау» - кусудама – також різновид орігамі. Це найдавніше традиційне японське мистецтво виготовлення паперових куль. Сьогодні таке хобі дуже популярно у всьому світі. Створюються клуби любителів кусудами, проводяться виставки робіт, конференції, конкурси, майстер - класи. У кожної нової авторської моделі є навіть власне ім'я. Ми не обійшли увагою і мистецтво каліграфії. Каліграфія, або "шлях письма" - найпоширеніший вид мистецтва на Сході, національна пристрасть, вихована у японців з найменших років. Блискуча каліграфія є ознакою будь-якого історичного періоду. Ієрогліфи японської мови, крім інформаційної, виконують величезну кількість інших завдань. Кількома рухами пензля досвідчений майстер-каліграф може зафіксувати скороминущий настрій, миттєво створити художній об'єкт, гідний поглибленого споглядання багатьма поколіннями...
Японська поезія - хокку… Для нас, вихованих на поезіях Шевченка, Лесі Українки, Франка та інших, ці коротенькі вірші дуже незвичні. Адже хайку (або хокку ) - це короткі вірші без рими, в яких використовується мова відчуттів для вираження емоцій і образів. На нашій виставці представлені збірки творів видатного японського поета - Ісікави Такубоку.