Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, традиції, свята, що виробилися протягом багатьох століть і освячені часом. Історія свят – це, мабуть, найцікавіша сторінка української культури.
Отже, народознавчий екскурс «Духовна скарбниця українських традицій», який пройшов в бібліотеці-філії № 2, повністю співпав з настроями людей, що зібралися в сімейній вітальні книгозбірні, бо кожен чекає від свят радості та щирого спілкування.
Завданням цього заходу було нагадати присутнім про зимовий цикл свят, який є найбільш популярним і очікуваним у українців, свят, таємничих, урочистих і «родинних», що обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить у чудеса.
В народі говорять: "Введення прийде і свят наведе". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята розпочинаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо в зиму». Саме з цього свята розпочала свій народознавчий екскурс про календарну обрядовість зимових свят грудня бібліотекар.
Свою повагу до вчення і потяг до знань можемо спостерігати в традиціях, пов`язаних із святом Наума (14 грудня), так як цей день вважали сприятливим для початку навчання дитини. «Наум – наведе на ум» - звучала давня приказка.
Народна мудрість і спостережливість відтворена у приповідці «Сава приїхав на білих санках», бо саме з свята Сави (18 грудня) зазвичай випадають великі сніги, настають морози.
19 грудня святкуємо очікуване всіма дітьми свято Миколая. І в традиціях цього свята можна прослідкувати педагогічну мудрість простого народу, який привчав дитину очікувати подарунок від святого Миколи тільки в разі доброї поведінки , бо тільки «чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик».
Довгі століття свята, обряди і традиції служили людям для прояву їх волелюбності, гостинності, життєрадісності. Свята задоволь¬няли духовні й естетичні потреби народу, в них проявлялися його почуття, таланти, здібності.
Талановиті люди були у всі часи і під час заходу, присвяченому нашим талановитим предкам, які вміли не тільки працювати, щоб забезпечити добробут і щастя родини, але й веселитися і радіти в хвилини відпочинку, присутні з задоволенням мали змогу побачити наслідування добрих традицій вокальним колективом «Любава» м/р № 10, який виступив з новою музичною програмою "Зима прийшла і празничків привела".
Час біжить невпинно і не встигнемо ми озирнутися, як за вікном загуде хуртелиця і на крилах свох принесе казку – казку Нового року. Саме із святковим настроєм, з побажаннями, щоб життя подарувало нам в новому, 2017 році, безліч нових приводів не сумувати, пройшов захід і залишив у всіх присутніх передчуття чогось казкового і яскравого, «життя, немов у безтурботній казці, в родинній посмішці, у Божій ласці».
Отже, народознавчий екскурс «Духовна скарбниця українських традицій», який пройшов в бібліотеці-філії № 2, повністю співпав з настроями людей, що зібралися в сімейній вітальні книгозбірні, бо кожен чекає від свят радості та щирого спілкування.
Завданням цього заходу було нагадати присутнім про зимовий цикл свят, який є найбільш популярним і очікуваним у українців, свят, таємничих, урочистих і «родинних», що обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить у чудеса.
В народі говорять: "Введення прийде і свят наведе". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята розпочинаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо в зиму». Саме з цього свята розпочала свій народознавчий екскурс про календарну обрядовість зимових свят грудня бібліотекар.
Свою повагу до вчення і потяг до знань можемо спостерігати в традиціях, пов`язаних із святом Наума (14 грудня), так як цей день вважали сприятливим для початку навчання дитини. «Наум – наведе на ум» - звучала давня приказка.
Народна мудрість і спостережливість відтворена у приповідці «Сава приїхав на білих санках», бо саме з свята Сави (18 грудня) зазвичай випадають великі сніги, настають морози.
19 грудня святкуємо очікуване всіма дітьми свято Миколая. І в традиціях цього свята можна прослідкувати педагогічну мудрість простого народу, який привчав дитину очікувати подарунок від святого Миколи тільки в разі доброї поведінки , бо тільки «чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик».
Довгі століття свята, обряди і традиції служили людям для прояву їх волелюбності, гостинності, життєрадісності. Свята задоволь¬няли духовні й естетичні потреби народу, в них проявлялися його почуття, таланти, здібності.
Талановиті люди були у всі часи і під час заходу, присвяченому нашим талановитим предкам, які вміли не тільки працювати, щоб забезпечити добробут і щастя родини, але й веселитися і радіти в хвилини відпочинку, присутні з задоволенням мали змогу побачити наслідування добрих традицій вокальним колективом «Любава» м/р № 10, який виступив з новою музичною програмою "Зима прийшла і празничків привела".
Час біжить невпинно і не встигнемо ми озирнутися, як за вікном загуде хуртелиця і на крилах свох принесе казку – казку Нового року. Саме із святковим настроєм, з побажаннями, щоб життя подарувало нам в новому, 2017 році, безліч нових приводів не сумувати, пройшов захід і залишив у всіх присутніх передчуття чогось казкового і яскравого, «життя, немов у безтурботній казці, в родинній посмішці, у Божій ласці».