Слідкуйте за нами

04-11-2016
   9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято — День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях  рідного слова і його безсмертних творців.
   Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об'єднаних в єдине ціле — народ.
До Дня української писемності та мови у бібліотеці – філії №3 для дорослих було презентовано книжкове панно «Мова Лесі і Тараса – це є нації слова».

    Завідуюча бібліотекою ознайомила учнів з виникненням писемності.

  9 листопада народився Преподобний Нестор-Літописець. Саме в день його народження Україна відзначає День української писемності та мови. Сьогоднішнє свято одне з наймолодших державних свят, яке було встановлено 1997 року Президентом України Леонідом Кучмою. В указі було зазначено: "Установити в Україні День української писемності і мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.

 

   І це закономірно. Адже саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися на його очах. 
    На заході звучали вірші про рідну мову українських письменників. 
   Учні поглибили свої знання про значення мови у житті людини, народу, як невід’ємного засобу згуртування громадян. Дізналися більше цікавих фактів про життя Нестора Літописця – якого вважають батьком словесності, та про розвиток письменства Київської Русі. 


 Коментарі: Залишити коментар
 
X