
У словнику подається синонімічне багатство сучасної української мови. Це плід багаторічної праці автора: синоніми, прислів’я, приказки, жартівливі примовки він збирав від безпосередніх носіїв мови – у селах та містечках Дніпропетровщини та рідної Полтавщини. У словнику – понад 2500 синонімічних «гнізд». Розрахований на філологів, письменників, журналістів, учителів-словесників, учнівську та студентську молодь, усіх, хто небайдужий до розвитку рідної мови.

Пропонована книга містить три словники: орфоепічний, словотворчий та етимологічний, що певною мірою забезпечує комплексний підхід до слова як одиниці мови. За допомогою словника можна навчитися правильно вимовляти й утворювати слова, дізнатися про історію багатьох слів (їх етимологічне походження, шляхи запозичення), поліпшити власну культуру мови та мовлення.

Пропонований сучасний англо-український та українсько-англійський словник містить близько 100 000 загальновживаних слів та словосполучень.
Кожна словарна стаття у виданні має транскрипцію, яка відповідає сучасним нормам. Лексичний матеріал збагачено численими прикладами, фразеологізмами.
Додатками до основної частини є географічні власні назви, найуживаніші англійські, американські й латинські скорочення, список найуживаніших слів, що змінюються не за загальними правилами, перелік найуживаніших службових слів.
Словник може бути використаний для читання текстів різного рівня складності за будь-якою тематикою, за винятком вузькоспеціалізованих.
Призначений для широкого кола користувачів.

Словник містить близько 30 000 англійських сталих словосполучень, серед яких є ідіоматичні вирази, прислів’я і приказки, “крилаті вислови” та інші фразеологічні одиниці. Фразеологічні вирази розміщені в алфавітному порядку. Після кожного виразу або звороту наведено його український відповідник (переклад, аналог або еквівалент). Переважна більшість фразеологічних одиниць словника ілюстрована прикладами з творів класиків і сучасних письменників.
Словник призначений для студентів, аспірантів, учителів, перекладачів, журналістів, наукових працівників, усіх, хто вивчає англійську мову і працює над перекладами, текстами та ін.
Новітня політична лексика (неологізми, оказіоналізми та інші новотвори): енцикл. слов.-довід./ за заг. ред. Хоми Н.М.. - Львів: Новий Світ-2000, 2018. - 488 с.
Енциклопедичний словник-довідник охоплює новітню політичну лексику і містить понад 1000 термінів.
Може використовуватися при вивченні курсів «Політологія», «Історія політичної думки», «Історія політико-правових вчень», «Основи демократії» та ін. Підготовлений провідними українськими науковцями політологами, істориками, соціологами, філософами.
Для студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, політичних діячів, а також для усіх, хто цікавиться політикою та політичною наукою.

Тритомник «Полтавщина літературна» - це унікальний біобібліографічний словник, робота над яким велася понад 55 років. Він охоплює період від XVII століття до наших днів. До словника увійшли понад 3 тисячі довідок про літераторів, діячів культури, науки, громадсько-політичних і релігійних рухів та окремих особистостей, які народилися, училися, працювали, померли чи поховані на історичній Полтавщині або були творчо пов'язані з цим краєм. Тут уміщені відомості з напівзабутих місцевих джерел, на сьогодні малодоступних і рідкісних. Видання розраховане на широке коло науковців – професіоналів і аматорів, краєзнавців, учителів, студентів і аспірантів вищих навчальних закладів, учнів, а також усіх, кому небайдужа історія й культура України.

ECУ - сучасна українська загальна енциклопедія, яку пишуть провідні науковці країни починаючи з 2021 року. Станом на 2022 рік опубліковано 24 томи загальним обсягом 67 тисяч статей. Має електронну версію в мережі Інтернет.
ЕСУ всебічно й об’єктивно відтворює багатогранний образ України 20–21 століть в особах, інституціях, поняттях, охоплюючи всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури, спорту й молодіжної субкультури до різноманітних явищ, процесів, понять. Вміщує статті не лише про громадян України, а й про українців, які мешкають за кордоном і стали відомими в тій чи тій сфері життя. Не оминає енциклопедія і зарубіжних українознавців. Містить інформацію про національні меншини України, їхню історію, інституції, видання, відомих представників.

З 2003 по 2013 рік Інститут історії України Національної академії наук України (Київ) видав 10 томів енциклопедії у видавництві «Наукова думка».
В енциклопедії представлено відомості про видатних громадських діячів, учених, діячів культури та мистецтва, освіти, основні історичні події України, охарактеризовано життя українців в інших державах, надано відомості про окремих видатних людей планети, тим чи іншим чином пов'язаних з Україною та про вчених, які істотно вплинули на розвиток історичної науки. ЕІУ є працею великого колективу науковців України, в якій підбито підсумок здобуткам національної історіографії. До роботи над енциклопедією долучені Інститут археології Національної академії наук України (Київ) та Інститут українознавства імені І. Крип'якевича Національної академії наук України (Львів), а також багато вчених різних міст України, запрошених до роботи над енциклопедією; є автори з Польщі, Росії, Литви, Канади. Загальна кількість авторів згідно зі списком робочої групи становить 864 вчених.

Якими були перші будинки? Назва якої гори перекладається як «будинок снігів»? Про що розповідає історія київських князів? Яка довжина Великої Китайської стіни? Який гейзер у світі найвищий? Коли з'явилися і зникли динозаври? Коли І де були видані перші закони? Чим приваблює туристів Париж? Як вимірювали час у давнину? У що вірили давні єгиптяни? Що таке квазар? У цьому посібнику ви знайдете відповіді на ці й багато інших запитань. Матеріал книги, написаний доступною мовою, супроводжується яскравими ілюстраціями. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Ця ілюстрована енциклопедія допоможе дати відповідь на будь яке запитання найдопитлівишого чомучки!
Що таке світловий рік? Чому кров червона? Як планети отримали імена? Чому у кішок вночі світяться очі? Чому кенгуру живуть тільки в Австралії? Чи можливі подорожі в часі?
Анатомія та фізіологія людини, медицина, астрономія, географія, біологія, винаходи й відкриття, культура - видання містить понад 1000 захоплюючих статей з різних галузей знань. А безліч кольорових ілюстрацій, карт та схем зроблять читання не тільки корисним, але й цікавим. Жива мова і продумана структура книги дозволять швидко знайти потрібну інформацію. Із цією книгою ви станете справжніми ерудитами!
Також до вашої уваги:
1. Велика ілюстрована енциклопедія України / [Борисенко В.К., Брюховецька Л.І., Веселовська Г.І.]. - Київ: Махаон-Україна, 2008. - 503 с.
2. Словник діалектизмів, запозичень та застарілих слів в українській мові / [уклад. В. М. Карпенко]. - Київ: Вадим Карпенко, 2016. - 295 с.
3. Словник музичних термінів. - Київ: Видавець Карпенко В.М., 2017. - 310 с.
4. Словник фізичної термінології. - К.: Ін-т енциклопедичних досліджень НАН України, 2009. - 240 с.
5. Сучасний фразеологічний словник української мови / [Ярещенко А. П.. - Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2010. - 638 с.
6. Таланов О.С. Польсько-український, українсько-польський словник: понад 100 000 слів та словосполучень/ Олег Таланов. - Київ: Арій, [2016]. - 543 с.
7. Таланов О.С. Угорсько-український, українсько-угорський словник: понад 100 000 слів / Олег Таланов. - Київ: Арій, [2017]. - 543 с.
8. Тварини: дитяча енциклопедія / [авт.-упоряд. П.Р. Ляхов]. - Київ: Школа, 2005. - 504 с.
9. Трихвилів Ю. Словник технічної термінології.Мірництво. - К.: Ін-т енциклопедичних досліджень НАН України, 2009. - 167 с.
10. Ярмолюк М.О. Практичний польсько-український правописний словник для середнього рівня. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, [2020]. - 334 с.