Слідкуйте за нами

26-04-2021
    Шановні друзі! Продовжуємо знайомити Вас з книгами, які Центральна міська бібліотека отримала від #український_інститут_книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек.

     Алексієвич С.О. Чорнобильська молитва : хроніка майбутнього[Текст] / Світлана Алексієвич [пер. з рос]. –  Харків: Фоліо, 2020. – 282 с.
 Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року,   говорить голосами "маленьких людей" про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого   покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави.   Роман створено на основі розлогих інтерв'ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та   їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами "зони", посадовцями, від   рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

    Андржеєвський А.В. Чорнобильська бувальщина[Текст] : [спогади] / Анатолій Андржеєвський. – Київ:   Гамазин, 2019. – 155 с.
 Розповідь про ліквідацію Чорнобильської катастрофи з перших вуст: про те, якою була Прип'ять до вибуху на ЧАЕС, як   гасили пожежу, евакуйовували населення, зводили тимчасові містечка для ліквідаторів і вже постійне для працівників   електростанції - Славутич. Спомини автора рясно доповнюють вирізки з тогочасної преси й розвідок, присвячених подіям   тих часів, особисті фото.


 


    Векленко О.А. Чорнобиль : етюди з натури[Текст] / Олег Векленко. - [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. -   144 с.

 Книжка спогадів учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, художника, професора Харківської   державної  академії дизайну і мистецтв Олега Векленка про його особисті відчуття, пережиті в період перебування в   Чорнобилі в травні–червні 1986 року. Автор розказує, яким було повсякденне життя ліквідаторів у таборі неподалік   станції, про примітивні засоби захисту і про те, що усвідомлення справжньої небезпеки прийшло набагато пізніше. Щирі   історії про ті дні написані живою мовою і доповнені авторськими малюнками та фотографіями.


 
    Шовкошитний В. Чорнобиль : я бачив[Текст] : повість / Володимир Шовкошитний . - Київ : Український   пріоритет, 2019. - 326 с.

 Художньо-документальна повість "Я бачив" - це нова спроба одного з провідних українських сучасних письменників   Володимира Шовкошитного, самовидця Чорнобильської аварії й активного ліквідатора її наслідків, поєднати воєдино   літературу пам'яті й літературу факту.Адже, на його думку, не існує жанрів поза життям, а воно, життя, є жанром   всеохопним. Отож, у творі поєднані спогади очевидців найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, учасників   ліквідації її наслідків, простежені долі літературних героїв, проаналізовані техногенні, економічні, соціальні й медичні   наслідки наймасштабнішого рукотворного лиха, показані перспективи повернення забруднених територій в   народногосподарський обіг. Ця книга дає відповідь на головні питання, що постали після Чорнобиля, вона показує   духовний зв'язок героїв Чорнобиля, майданівців та учасників АТО. Адже всі 33 роки після Чорнобиля автор був в   епіцентрі Українського життя. У книзі спростовується безліч міфів, зокрема, породжених серіалом каналу НВО   "Чорнобиль".Коментарі: Залишити коментар
 
X