Слідкуйте за нами

07-04-2020
   Сучасний  світ відкриває перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити, не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю, і лише здорова людина приносить користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини.
   7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я. З цього дня стартує річний  календар заходів бібліотеки-філії №4 Кременчуцької міської ЦБС для дорослих з популяризації здорового способу життя. Формувати уявлення про те, що здоров'я значною мірою залежить від нас самих, викликати прагнення зберігати та зміцнювати здоров'я, бажання підтримувати його традиції є важливим напрямком діяльності нашої бібліотеки.
   Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості. Основним чинником здорового способу життя є правильне, збалансоване харчування. Тому, вже традиційно до Всесвітнього дня здоров'я 3 квітня 2019 рокубібліотекарі вирішили обговорити  з учнівською молоддю як зберегти здоров’я на довгі роки на заході «Дари від щедрої землі». Юнаки дізналися чим корисні фрукти та овочі на нашому столі: вітамінами та мінералами, багаті клітковиною, мають в своєму складі антиоксиданти та фіторечовини, а також допомагають із втратою ваги. Оскільки овочі не тільки корисні, а й мають естетично привабливий вигляд зараз популярна і модна фішка – це створення   власноруч овочевого букету, з яким можна завітати до друзів.

 


   Бібліотека покликана проводити профілактичну роботу, щоб допомогти населенню усвідомити негативний вплив шкідливих звичок для життя, розвити їх фізичну активність, спритність, загартовування організму. До цієї роботи ми залучаємо партнерів: педагогів, лікарів, психологів та ін.
   З метою виховання почуття відповідальності за своє здоров’я та формування у юнацтва уміння робити правильні висновки щодо шкідливих звичок та психологічної залежності 12 листопада 2019 року був проведений захід на тему «Цифровий героїн»: молодь і смартфони». Запрошена практикуюча психолог Марія Стегній розповіла про залежність  юнаків та  дівчат від  гаджетів, а також про шкідливий  вплив  на  емоційний та  фізичний   стан  підлітків. А ще провела тренінгові вправи з подолання залежності від гаджетів та досягнення внутрішньої гармонії. Адже, досить часто можна помітити, як, замість спілкування, молоді люди проводять час разом кожен у своєму телефоні. Науковці стверджують, що, поза нашою увагою, залежність від смартфонів радикально змінює наше життя, і це не завжди має позитивні наслідки.
   У клубі «Гармонія» об'єднані діти середнього й старшого віку. Для них ініціюються зустрічі із цікавими, успішними людьми, що сповідають здоровий спосіб життя, а також організовуються уроки здоров'я, години корисних порад, спортивні свята й ін.3 грудня 2019 року пройшов вечір доброти«Творимо милосердя разом» зпредставником громадської організації «Спілки Самаритян України  Кременчуцького об’єднання» Юлією Черкашиною.
   Милосердя, людяність, співчуття, взаємодопомога, доброта залишаються одвічнимиістинами, що непідвладні руйнівному часу. Саме про такі цінності говорила запрошена з молоддю клубу «Гармонія» учнями Кременчуцького ліцею №17 «Вибір». Пані Юля розповіла про діяльність громадської організації та провела тренінг «Домедична  допомога для учнів шкіл». Учні навчилися правильно надавати допомогу людині, яка опинилася в складних життєвих умовах. Що може бути простішим і чистішим від такого бажання допомогти ближньому - маленьким вчинком врятувати життя людини. Благодійність, доброчинність притаманна людям великої і доскональної душі. 

 


   Фізкультура та спорт відкривають шлях до довголіття і краси. Сучасне життя не можливе без спорту. Для одних це гарне видовище, для інших – засіб фізичного вдосконалення і покращення здоров’я. Справжнім спортивним святом у нашій бібліотеці була зустріч з нашою містянкою Ольгою Ляховою - легкоатлеткою, призеркою Чемпіонатів Європи, фіналісткою Чемпіонату Світу, учасницею Олімпійських ігор.Українська спортсменка Ольга Ляхова змагається в бігу на 800 метрів та крок за кроком впевнено рухається до своєї мети.  В її арсеналі вже багато перемог, але найбільшою вона вважає перемогу на Олімпійських іграх, до якої вона впевнено крокує. 4 березня 2020 року Ольга повернулася з чергових змагань і завітала до бібліотеки, щоб розповістипро здоровий спосіб життя та можливості, які відкриваються у молоді, яка займається спортом професійно. Ділилася своїми враженнями  та емоціями від Чемпіонату Світу та Чемпіонатів Європи. Спортсменка принесла на зустріч всі свої нагороди, тренувальне взуття, фотокартки і з великим задоволенням ділилася своїми секретами перемог.

 


   Також на спортивну тему цікавим для хлопців РЦ ПТО №1 був час веселих випробувань «Як козаки до бібліотеки ходили»9 жовтня  2019 року до Дня Українського козацтва. Захід проходив у формі вікторин та конкурсів. У програмі брали участь дві команди. Молодь мала змогу побувати козаками-новачками, вони демонстрували присутнім свою кмітливість, відвагу, влучність та силу, а також свої знання з історії України. Цікавими для хлопців були змагання «Намалюй козака» та  «Закінчи прислів’я», а також силові вправи – «Перетягування канату», «Сильна рука», «Секретний лист». Цей захід виховує у підлітків позитивне відношення до занять спортом, фізичних навантажень та здорового способу життя.

 


   Люди похилого віку й інваліди також перебувають у полі зору бібліотекарів. Вони прагнуть до того, щоб усім їм було комфортно в стінах бібліотеки, щоб вони могли знайти допомогу у вирішенні своїх проблем, відчували тепло й повагу.Тому, перш за все, для цієї категорії користувачів буворганізованийполігон думок з участю психологів та правозахисників «Скажемо - «Ні» насильству в сім’ї», який проходив 4 листопада 2019 року в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства».Даний захід було проведено з метою привернення уваги до найбільш незахищених та вразливих груп населення щодо запобігання та припинення до них насильства у межах програми Центру спілкування і дозвілля «Позитив», яка діє в бібліотеці з 2016 року. Насилля в сім'ї - одна із соціальних найболючіших проблем сьогодення, адже це може дуже нашкодити здоров’ю людини. У заході взяли участь інспектори патрульної поліції Максим Оченаш та Роман Соколов, а також начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД - Світлана Терещенко. На заході було наголошено, що здоров’я і життя людини – це найцінніше та найдорожче, що ми маємо. І ніхто не має права його скривдити. 
   День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби, яка стоїть на варті здоров’я людей, захищає їх  від небезпечних інфекційних захворювань та шкідливого впливу довкілля.Тож не випадково в цей день гостем заходу – краєзнавчого аншлагу «І знову зустріч…» став В. І. Акімов, заслужений лікар України та відмінник охорони здоров'я України, який багато років очолював санітарно-епідеміологічну службу в Кременчуці. Мешканцям мікрорайону Молодіжного Віктор Іванович розповів про свою роботу по впорядкуванню забудови нашого міста та забезпеченню мешканців чистою питною водою, а також про те, як він врятував містян від надзвичайно шкідливого для здоров'я людей виробництва – заводу БВК. У всіх була унікальна можливість поспілкуватися з фахівцем, поставити хвилюючі їх питання та отримати вичерпні професійні поради.

 


   Сподіваємось, що наші заходи по мотиваціїнаселеннядо здорового способу життя були корисними і сприятимуть свідомому ставленню до свого здоров’я та життя в цілому.
   У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо вам бути здоровими, сильними, дужими!Коментарі: Залишити коментар
 
X