Слідкуйте за нами

13-01-2025
«Опанас Сластіон – архітектор, живописець, краєзнавець» 
До 170-річчя від дня народження
14 січня 1855 р. - 24 вересня 1933р.
     Опанас Сластіон – видатний живописець, а ще графік, архітектор, етнограф і громадський діяч. 
     Олена Пчілка писала про нього: ”Він належить до того дуже невеликого, але тим більше достойного поваги, – числа митців наших, що з самого початку своєї праці на полі мистецтва виступають яко артисти українські і через увесь час своєї праці зостаються такими”.
     Непересічна постать Опанаса Сластіона захоплює усіма гранями мистецького таланту. 
     Гідна діяльність Опанаса Сластіона розгорталася в дуже несприятливих умовах ворожого ставлення до всього українського. І праця Сластіона стала «вибухом» українськості в різних галузях культури: живопис, архітектура, музика, педагогіка. Митець відстоював свої переконання, позицію у періодичній пресі й власною творчістю довів її правдивість та актуальність як у той час, так, зрештою, і в сьогоденні. Тому нашим обов’язком є пошанувати унікальну особистість Опанаса Сластіона – митця, який поклав життя на вівтар служіння українській культурі, рідному народу.
    До вашої уваги відеофільм про видатного діяча української культури «Опанас Сластіон – архітектор, живописець, краєзнавець», який підготувала читальна зала філії № 2 імені  Павла Житецького.



Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram 


15-12-2024
     19 грудня виповнюється 65 років з дня народження Марії Василівни Матіос – однієї  з найпопулярніших української письменниці та поетеси, громадської діячки, переможниці різноманітних літературних премій.
     ЇЇ твори світові критики називають «ударом і викликом» сучасності, вони перекладені різними  мовами світу та друкуються у багатьох країнах.
Марія  Матіос авторка збірок віршів «З трави і листя», «Вогонь живиці», «Жіночий аркан» та інших, та найбільшу популярність здобули її прозові твори - «Щоденник страченої», «Нація», «Життя коротке», «Солодка Даруся» та інші.
     Бібліотекарі філії № 5 з нагоди ювілею письменниці підготували віртуальне знайомство «Прима української літератури». Ролик знайомить глядачів з творчістю Марії Матіос та презентує видання творів письменниці, які наявні у фонді філії .
     Для пошуку інших видань ми радимо скористатися електронним каталогом КЗК Кременчуцької міської публічної бібліотеки та залюбки допоможемо в цьому. 
     Тож чекаємо за адресою: вул. Республіканська, 65.



Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram  

10-12-2024
     Марія Матіос  — відома українська письменниця та політична діячка, авторка понад 25 книг прози та поезії. Лауреатка Шевченківської премії, триразова переможниця премії «Книжка року», володарка Гран-прі «Коронації слова». Її твори перекладені англійською, німецькою, французькою, польською, івритом та іншими мовами.
     Бібліотекарі філії №1 з нагоди 65-річного ювілею письменниці підготували віртуальну книжкову виставку «Марія Матіос – новаторство і традиції в українській літературі»
    Бажаємо приємного перегляду.   



Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram

03-12-2024
     До Всесвітнього дня комп’ютерної графіки та Міжнародного дня дизайнерів та аніматорів відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів Кременчуцької міської публічної бібліотеки підготував віртуальну виставку “Магія зображення”, яка відкриє для вас незвичайний простір, де мистецтво перетинається з новітніми технологіями.
     Це унікальна робота, яка поєднує творчість та інновації, дозволяючи зануритися у світ комп’ютерного мистецтва та дізнатися більше про його роль у сучасному світі!
     Ця виставка не тільки для професіоналів, які шукають нові ідеї та перспективи чи для початківців, які хочуть зануритися у світ цифрового мистецтва, але й для всіх тих, хто захоплюється красою зображення та силою творчого вираження!
     Відеоробота рекомендує вашій увазі добірку книг, що розкривають історію розвитку комп’ютерної графіки, секрети анімації та дизайнерського мистецтва. Це видання, які надихають, розповідають про легендарні проєкти, імена, що змінили індустрію, та розкривають інструменти, що сьогодні є основою для створення цифрових шедеврів.
     Віртуальна виставка “Магія зображення” – це можливість не лише ознайомитися з кращими роботами у сфері цифрового мистецтва, а й знайти натхнення для власної творчості. Комп’ютерна графіка вже давно стала магією, яка перетворює ідеї у вражаючі зображення, а завдяки таланту дизайнерів та аніматорів вона продовжує дивувати нас кожного дня. Відкривайте для себе нові горизонти творчості й знань!



Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram


24-11-2024
     З нагоди 130-ти річчя публікації першої збірки оповідань Р.Кіплінга «Книга джунглів» (1894) Сектор документів іноземними мовами Кременчуцької міської публічної бібліотеки підготував мультимедійну презентацію «Джунгломанія». Редьярд Кіплінг (30 грудня 1865 - 18 січня 1936) — видатний англійський письменник і поет, лауреат Нобелівської премії з літератури. Він відомий своїми оповіданнями, романами, поезією та дитячими творами, зокрема «Книгою джунглів» і «Як і навіщо».

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook, Instagram

12-09-2024
      Щорічно у другу суботу вересня в Україні відзначається День українського кіно. Свято було започатковано указом Президента України від 12 січня 1996 року. 
      За роки незалежності вітчизняний кінематограф пройшов нелегкий шлях від повного занепаду до отримання престижних нагород на міжнародних кінофестивалях.
      Це говорить про постійний розвиток українського кінематографа. А де ж беруться сценарії для фільмів? Правильно, їх пишуть сценаристи. І часто для цього вони використовують сюжети відомих книг. 
      Кіно, зняте за книгою - це завжди цікаво.
      Тож до вашої уваги від відділу краєзнавчої інформації та бібліографії КЗК КМПБ віртуальний бібліографічний огляд «Герої книг на екрані»  українських книг, які було екранізовано за останні роки.




07-08-2024
     Сектор документів іноземними мовами  КЗК КМПБ підготував цікаву мультимедійну презентацію «Містер Всезнайко: секрет успіху» до 150-річчя від дня народження англійського драматурга, романіста, новеліста і критика Сомерсета Моема.
     Його ім'я  стало синонімом літературного таланту і глибокого розуміння людської природи. А твори залишаються актуальними і зараз, надихаючи нові покоління читачів і письменників!


 
03-07-2024
     5 липня мало би виповнитися 85 років від дня народження кременчуцького  поета і прозаїка Віталія Андрійовича Головченка (1939 - 2019) – автора  багатьох поетичних збірок, оповідань і повістей, роману-трилогії «Дорогами слави».
     Пропонуємо доторкнутися до творчості автора, переглянувши віртуальну книжкову виставку «Відлуння творчої душі», яку підготували бібліографи відділу краєзнавчої інформації та бібліографії КЗК КМПБ.


19-06-2024

Творчість Володимира Рутківського - це захоплюючі історії для дітей, де майстерно поєднані історичні факти та авторський вимисел, в результаті чого читач отримує інтригуючий пригодницький сюжет. За свої твори письменник неодноразово відзначався  почесними літературними преміями, в тому числі від медіакорпорації «Бі-бі-сі» та Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

06-05-2024
    9 травня в Україні,  спільно з усіма державами Європейського Союзу відзначається  День Європи.
    Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.
    А ще для українців це можливість ознайомитися з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням, поширення ідеї європейської ідентичності та вкотре засвідчити прагнення жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
    Бібліотекарі філії № 5 КЗК КМПБ завжди активно долучаються до відзначення Дня Європи. Тож цього року  підготували віртуальну інформаційну подорож «Постаті, які вражають, надихають, захоплюють…», яка познайомить користувачів соцмереж з видатними  європейцями. 
    Це добірка з біографій людей, які творили історію й змінювали її хід, своїми винаходами й науковими винаходами дивували й покращували світ, надихали  силою свого характеру та мотивували!

   



Назад Вперед
Наверх
 
X