Слідкуйте за нами

14-03-2019
   6 березня юнацький відділ ЦМБ зібрав в конференц залі ЦМБ поціновувачів Шевченкового слова на Шевченківські читання, захід, що був присвячений 205 річниці від дні народження великого українського поета, художника, мислителя і пророка. 

 


   Найбільшою прикрасою ошатної зали стала виставка творів Кобзаря, повне зібрання якого  налічує 12 томів, серед яких 8 поем, 245 поезій, 45 автопортретів та близько 845 живописних робіт.  Перлиною представлених книг став Кобзар 1896 року, раритетне видання, що є в бібліотеці.

 

 

 

 

 


   В той день Кобзар говорив з присутніми рядками своїх шедевральних творів, таких простих і таких філософських, таких гнівних і таких ліричних. А звучали поезії з вуст читців-учнів гімназії №5, ПТУ №26, творчої інтелігенції міста. 

 

 

 

 

 


  Звучали українською та різними мовами світу, звучали у чудовому супроводі бандури, яка в талановитих руках учениць ДМШ №2 зачаровувала присутніх так, як колись Тараса Григоровича Шевченка, що так любив цей народний інструмент. 

 

 

 

 


   Зацікавлено слухали присутні легенди про видання «Кобзаря» Шевченка 1860 року, адже сягають вони в далекі славні роки козацтва, які так надихали поета на створення багатьох поем. 

 

 

 


   У кожного своє сприйняття Шевченка, як людини, поета, художника, громадянина. У кожного є свій знаковий твір, що залишив особливий слід в душі того, хто його читає. Але незаперечним і найактуальнішим заповітом поета для всіх нас є перший і останній:
«Свою Україну любіть, Любіть її...»
   Завершив захід геніальний «Заповіт» Т.Г. Шевченка, покладений на музику та в сучасному виконанні. 

 

 

Коментарі: Залишити коментар
 
X