Багато країн світу 9 травня відзначають свято Європи – день Миру та Єдності!
Ми, українці, живемо в самому серці Європи і відчуваємо себе її часточкою!
З нагоди цього свята філія №3 імені Всеволода Нестайка підготувала інтерактивну мандрівку «Країнами Європи», під час якої ви дізнаєтеся, які «родзинки» приховують в собі деякі країни Європи, а також відкриєте діжку із запитаннями і зможете самостійно перевірити свої знання з даної теми.
Сектор документів іноземними мовами Кременчуцької міської публічної бібліотеки представляє віртуальну книжкову виставку «Сім зірок англійської літератури», присвячену семи знаковим постатям англійської літератури: Вільяму Вордсворту, Джону Кітсу, Джейн Остін, Агаті Крісті, Даніелю Дефо, Джоан Ролінґ та Нілу Ґейману.
Від поетичного романтизму до сучасного фентезі, від класичних романів до детективних інтриг — ця виставка знайомить із творчістю авторів, які залишили глибокий слід у світовій літературі. Вони змінювали світ словами, розширювали уяву й залишили по собі вогонь, який не згасає століттям.
23 квітня світ відзначає День книги і авторського права, як привід згадати , що книга формує культуру, зберігає пам’ять і надихає на зміни. У цей день вшановують авторів, які відкривають нові світи на сторінках книг, і нагадують про важливість захисту їх права творити.
Цей проєкт – віртуальна зустріч із тими, чиї голоси лунають крізь дим і вогонь.
Він відкриває новий бік літератури – не лише як мистецтва, а як акту опору, мужності й пам’яті. Письменники, які сьогодні на передовій, тримають у руках не лише зброю, а й слово – живе, правдиве, незламне!
Запрошуємо пізнати історії, рядки і почуття тих, хто пише, навіть коли навколо гримить війна.
Відділ нестаціонарного обслуговування та зберігання бібліотечного фонду Кременчуцької міської публічної бібліотеки представляє віртуальну виставку «Магія старовини – новизна сучасності». Виставка пропонує вашій увазі ретро, а також сучасні видання української класичної літератури починаючи з початку ХХ ст. і до сьогодення, які є у відділі бібліотеки.
Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів кременчуцької міської публічної бібліотеки підготував захопливу мультимедійну презентацію "Стів Джобс: як мрії стають реальністю", присвячену життю та спадщині Стіва Джобса – легендарного підприємця, співзасновика Apple та новатора, який змінив світ технологій!
У 2025 році генію інновацій виповнилось б 70 років!
Переглянувши презентацію, Ви дізнаєтесь як Джобс поєднав технології та мистецтво, створивши культові продукти, що змінили уявлення про дизайн та зручність!
Ласкаво просимо у світ інновацій разом із бібліотекою!
«І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!»
Ліна Костенко
Завдяки поезії Ліну Костенко полюбили мільони, і складно нині знайти українця, чиє серце не торкнулися афористичні, пронизливі, правдиві слова. А її поезія – це не просто слова, що пульсує в кожному рядку. Це гостре лезо правди, що ріже байдужість і водночас ніжний дотик до рідної землі. Так, ви уже здогадалися, це про поезію Ліни Василівни Костенко, якій 19 березня виповнюється 95 років.
Ліні Василівні - міцного здоров’я, радості, тепла рідних сердець і натхнення на довгі роки! Миру і Перемоги!
Філія №1 пропонує вашій увазі віртуальну книжкову виставку «В її віршах історія народу, його щаслива і тривожна мить» до ювілею Ліни Костенко та запрошує до бібліотеки ознайомитися з творчим доробком поетеси.
За 20 років цей майданчик став місцем, де мільйони людей знаходять натхнення, розваги та інформацію. Від перших відео до вірусних хітів — YouTube змінив спосіб, яким люди споживають контент, і навіть як спілкуються.
У центрі презентації - головні моменти історії платформи та її розвитку.
Приготуйтеся до подорожі у чарівний світ YouTube, який надихає та змінює життя! Бо кожна людина може стати частиною цієї магії.
Філія №3 імені Всеволода Нестайка представляє звіт про роботу бібліотеки у 2024 році. Яким він був для бібліотеки і користувачів – перегляньте у відеозвіті.
28 січня відзначається 205 років з часу відкриття найхолоднішого материка Землі – Антарктиди, «королеви холоду», як її називають дослідники. Бібліотекарі філії №3 імені Всеволода Нестайка пропонують вашій увазі мультимедійну презентацію «Шостий материк Землі, яким ви його ще не знали…» Дізнавайтеся більше цікавих фактів про Антарктиду.
Опанас Сластіон – видатний живописець, а ще графік, архітектор, етнограф і громадський діяч.
Олена Пчілка писала про нього: ”Він належить до того дуже невеликого, але тим більше достойного поваги, – числа митців наших, що з самого початку своєї праці на полі мистецтва виступають яко артисти українські і через увесь час своєї праці зостаються такими”.
Непересічна постать Опанаса Сластіона захоплює усіма гранями мистецького таланту.
Гідна діяльність Опанаса Сластіона розгорталася в дуже несприятливих умовах ворожого ставлення до всього українського. І праця Сластіона стала «вибухом» українськості в різних галузях культури: живопис, архітектура, музика, педагогіка. Митець відстоював свої переконання, позицію у періодичній пресі й власною творчістю довів її правдивість та актуальність як у той час, так, зрештою, і в сьогоденні. Тому нашим обов’язком є пошанувати унікальну особистість Опанаса Сластіона – митця, який поклав життя на вівтар служіння українській культурі, рідному народу.
До вашої уваги відеофільм про видатного діяча української культури «Опанас Сластіон – архітектор, живописець, краєзнавець», який підготувала читальна зала філії № 2 імені Павла Житецького.