Слідкуйте за нами

12-06-2018

 

ЛАРИСА ДЕНИСЕНКО - письменниця, адвокат,правозахисник,телеведуча
(Біографічна розвідка)


«Література для мене – можливість прожити кілька різноманітних життів. Дитяча література – можливість, насамперед,подарувати дитині друга».
                                                                                      (Денисенко Лариса)


   Народилася в Києві, 17 червня 1973 року в родині службовців. Має литовсько-грецьке походження з домішками угорської, польської, ромської та української крові. Українську мову опанувала в 23 роки, коли почала працювати в Міністерстві юстиції України. Закінчила юридичний факультет Київського Національного університета імені Тараса Шевченко, Центрально-Європейський Університет (Прага), курс законопроектування при Міністерстві юстиції Нідерландів. Фахівець із міжнародного публічного права.  Має ліцензію здійснювати практику в Торонто та Оттаві щодо справ, пов'язаних з біженцями та мігрантами. Є одним з адвокатів, які представляють інтереси громадян в Європейському суді з прав людини (Страсбург). 
   Працювала директором департаменту міжнародного права Міністерства юстиції, радником Міністра юстиції, науковим консультантом парламентських комітетів, очолювала національне відділення міжнародної антикорупційної організації Transparency International. Має відзнаку Верховного Суду України «За вірність закону». Мандрувала з виступами на конференціях по всіх континентах світу, крім Австралії.
   Журналістикою Лариса почала займатися в 2006 році як авторка та ведуча культурологічної програми «Документ» на каналі «1+1», де пропрацювала п`ять років разом з Анатолієм Єремою та Юрієм Макаровим. Має досвід сценарної роботи на телебаченні. Як есеїстка публікувалася та публікується в таких виданнях, як «Українська правда», «Фокус», «Профиль», «Новое время», «Женский журнал», Taz (Німеччина). 
У жовтні 2014 року Лариса дебютовала на радіо, і саме на «Громадському радіо». Вона почала із запису подкастів для проекта «Чайник», де разом із гостями студії інформувала слухачів про право, міжнародну політику, моду, розвиток телебачення, інвестиції, національну безпеку, психологічні аспекти реабілітації в стресовий період тощо. 
   Зараз Лариса створює цикл програм «Ген справедливості», допомагає людям розібратися в тонкощах захисту, процедурі отримання безоплатної правової допомоги, вказує на помилки та процесуальні порушення, до яких вдається слідство, суд. Розповідає, в який спосіб можна отримати доступ до правосуддя та як почуватися захищеним. 
   Лариса є співавторкою посібника «Національні системи доброчесності», збірки Ради Європи щодо смертної кари, Посібника з прав людини для вчителів тренерів, Книги Суддів, а також авторкою навчальної казкової методики з прав людини для дітей (проекти: «Правобукварик», «Абетка права»). 
    «Якщо словами ти зміниш людину та її життя на краще, або, принаймні, дасиш раду собі самій — це є тим, ради чого варто займатися своєю роботою».
    На даний час веде адвокатську практику, а також працює автором та ведучою культурологічної програми «Документ +» на телевізійних каналах «Студія 1+1» та «1+1 International».
   Окремої уваги заслуговує літературний досвід Лариси. Її дебютний роман «Забавки з плоті та крові» відразу отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова».
    Двічі її книги — «Танці в масках» та «Сарабанда банди Сари» — отримували звання «Краща українська книга» за голосуванням читачів та професійного журі тижневика «Кореспондент».
    Написала такі романи: «Забавки з плоті та крові»,»Кавовий присмак кориці», «Корпорація ідіотів», «Танці в масках», «24:33:42», «Помилкові переймання або життя за розкладом вбивць», «Сарабанда банди Сари», «Відлуння», «Нова стара баба», «Калейдоскоп часу»  та інші.
   Переможець кількох літературних конкурсів. Книжки перекладені російською, англійською, польською та німецькою мовами. Пише для журналів та інтернет-ресурсів, зокрема, таких як: «Українська Правда», «Фокус», «Женский журнал» тощо. 
    Сценарист, член Національної Спілки письменників України з 2004 року.
    Живе в Києві. Перебуває в цивільному шлюбі. Виховує двох синів. Збирає равликів. 
Денисенко, Л.В. Нова стара баба : [повісті] / Лариса Денисенко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 272 с.
 «Нова стара баба» — кумедна, добра і світла оповідь про життя душевної Варвари та її шебутної подруги Зойки, яким уже стільки років, «що в те неможливо повірити навіть тоді, коли роздивляєшся себе в люстро». Жінки намагаються з`ясувати, хто ж та «нова стара баба», що з`явилася на горизонті Варвариного онука Славика й турбує «малюка». У творі є не лише гумор та легка іронія, а й життєва мудрість, ненав'язливі, нестандартні філософські роздуми й висновки, колоритна, часто-густо "хуліганська" мова персонажів.
«Забавки з плоті та крові» — феєрична повість-карнавал з обов`язковим хепі-ендом. Дивакуватий Ерік, який видає себе за Еріку, тобто перевдягається в жіноче вбрання, і сліпа дівчина Міра — що вийде із зустрічі таких різних людей, які майже стали... подругами? «…Невимушений гумор, легкий стиль і тонкий психологізм можуть задовольнити дуже різні читацькі смаки та зацікавити пошуком сенсу авторських "забавок"…",-  зазначила  літературний критик Тетяна 
Трофименко. 

Денисенко, Л.В. Відлуння:від загиблого діда до померлого : роман / Лариса Денисенко. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с.
Новий роман Лариси Денисенко «Відлуння: від загиблого діда до померлого» – це дивна та захоплива історія молодої німкені Марти, яка вважала свого діда трагічно загиблим смертю хоробрих ще під час Другої світово
ї війни та похованим десь під Житомиром. 
А виявляється старий, що насправді доживав свій вік у божевільні, перевернув її власне життя догори дригом. Марта так пишалася своїм корінням, а отримала діда-нациста, якого понад 60 років ховали від рідні, аж доки не поховали зовсім. Дівчина вирішує, що її минулому потрібен адвокат, і вирушає збирати докази маршрутом Берлін-Житомир. Хай там що вона шукатиме у відлунні подій Другої світової війни, знайде вона ключик до дверей власного майбутнього. 


Денисенко,, Л.В. Калейдоскоп часу : [роман] / Лариса Денисенко. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с. 
Люди люблять прихилятися одне до одного… До власних спогадів, снів і мрій. Але понад усе люди прихиляються до часу й віку. Певно, ЧАС частіше за Бога отримує різні рахунки від людей. Імовірно, до ВІКУ людина виставляє безліч претензій.
Усім нам, незалежно від віку, хочеться, щоб наші історії закінчувалися щасливо та розпочиналися інші.
Саме про стосунки з часом і віком ідеться у цій збірці, що містить легкі й іронічні оповідання та комедійну драму «24:33:42».


Література: 
1. 12 неймовірних жінок : про цінності, які творять людину. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 204 с.
2. Денисенко, Л.В. Відлуння:від загиблого діда до померлого : роман / Лариса Денисенко. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с.
3. Денисенко,, Л.В. Калейдоскоп часу : [роман] / Лариса Денисенко. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с.
4. Денисенко, Л.В. Нова стара баба : [повісті] / Лариса Денисенко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 272 с.
5. Жити - пити : [збірка оповідань]. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с.
6. Лариса Денисенко, "Помилкові переймання або життя за розкладом вбивць", видавництво Нора-Друк : Рецензія // Дзеркало тижня. - 2008. - 10-16 Березень (№ 10). - С.19
7. "Найкраща українська книжка" за версією "Кореспондента": у номінації "Белетристика" - Лариса Денисенко  - "Сарабанда банди Сари", Галина Вдовиченко - "Пві'яблука", Ірена Карпа - Добло і зло" // Друг читача. - 2009. - № 12. - С.2
8. Татаренко, І. Лариса Денисенко: "мене називали гуттіере через те, що в мене закохався водолаз" // Друг читача. - 2008. - № 22. - С.5
9. Я like Україну!Я люблю Україну! : збірка оповідань / [уклад. Брати Капранови]. - Київ : Нора-Друк, 2016. - 399 с.
Електронний ресурс:


1. Лариса Денисенко - Український Центр www.ukrcenter.com/.../19159/Лариса-Денисенко/Біографія

2. Лариса Денисенко: на письменницькі гонорари прожити реально ... glavred.info/.../larisa-denisenko-vladniki-stavlyatsya-do-gu...
Коментарі: Залишити коментар
 
X