Слідкуйте за нами

09-06-2016
Мандрівка по книгах

 

    10 червня 1951 року народився  Василь Миколайович Шкляр – один із найвідоміших і найбільш читаних і «містичних»  сучасних українських письменників, котрого називають  «батьком українського бестселера».

   Автор більше  десятка книжок художньої прози. Лауреат багатьох літературних премій. Його найулюбленіша – «автор, чиїх книжок найбільше викрали з магазинів».

    Найбільший резонанс серед українських критиків викликав роман «Залишенець. Чорний ворон», який було видано у 2009 року. 4 березня 2011, 
після присудження  письменникові за цей роман Шевченківської премії, автор попросив перенести нагородження на той час, «коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника».
   Ім’я Шкляра після цієї заяви більше не фігурувало у списках представлених до нагородження у березні 2011 року. Досі Шкляру не вручили Шевченківську премію. Натомість у Холодному Яру (місці дії найвідомішого твору автора) письменнику вручили так звану  Народну Шевченківську премію «за повернення українській нації історичної пам'яті»; кошти для нагороди надходили від громадян.
     В. М. Шкляр – автор більше дясятка книжок, які перевидавалися декілька разів. Найвідоміші з них пропонуємо вашій увазі.
Шкляр В. М. Залишенець. Чорний Ворон : роман. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 318 с. У 1921 році чотирирічна війна, яку Росія розв'язала проти Української Народної Республіки, закінчилася. Проте збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Відчайдушно чинили опір російським окупантам повстанці Холодного Яру. На їхньому чорному бойовому прапорі був напис: «Воля України або смерть». Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами і навіть заборонили згадувати їхні імена, щоб стерти з пам'яті ту ідею, за яку повстанці жертвували своїми життями. Звичайно, вони стріляли, вішали, палили, нищили - але кого? Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навколо запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці - обрали собі смерть.

Шкляр В. М. Чорне сонце : збірка. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с.Російсько-українська гібридна війна очима бійця із полку Національної Гвардії «Азов». Хто і головне навіщо затягує криваву драму? Чому завжди першими гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє своєї Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.
До збірки Василя Миколайовича Шкляра «Чорне Сонце» увійшли його оповідання, написані за останній рік. Це і «Танець під чортову дудку», «Крук – птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», а також «Високі гори у Ялті» та «Цілком таємні історії».  

Шкляр В. М. Маруся : роман. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 320 с.Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік — один із найдраматичніших в історії України — покликав її до боротьби за волю Вітчизни. Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона — отаман Маруся. На шлику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України!». Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя…Шкляр В. М. Ключ : роман. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 256 с.«Ключ» — гостросюжетний роман із ознаками трилера та детектива. В центрі уваги опиняється журналіст і філолог Андрій Крайній. Він працює дуже близько до політики — пише програми для нових і старих політичних партій. Одного дня пошуки квартири для оренди приводять Андрія на вулицю Рогнідинську, де незнайомий чоловік пропонує орендувати таку собі квартиру номер 13. Після угоди цей чоловік безслідно зникає, а Андрій залишається сам у чужій квартирі.
 Детективна історія приводить героїв прямісінько в пастку підступних злодіїв. Як вийти з безвихідної ситуації? Читайте в романі «Ключ». 

Шкляр В. М. Елементал : роман. – Львів : Кальварія, 2010. – 160 с. – Гран прі Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова»Українець, вояк Французького іноземного леґіону, отримує завдання вивезти із заблокованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Ця надзвичайно напружена авантюрно-містична еротична історія гіпнотизує і приголомшує. 
Франція, Чечня, Росія: сучасна авантюрно-містична історія, написана на документальних фактах, добре відомих авторові.


Шкляр В. М. Тінь сови : роман. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 304 с.


Історія кохання двох молодих людей – Степана Побережного та Катерини, життя яких сповнене світлої поезії і драматизму. Кохання, яке бореться, долає труднощі, допомагає вистояти і врешті-решт перетворюється на легенду, що дає надію тим, до кого воно ще не прийшло. Не було в Степана людини ближчої, ніж кохана. Але чи в її серці палає такий самий вогонь любові?


Шкляр В. М. Кров кажана : роман. -  Львів : Кальварія, 2003. –  220 с.Містичний кримінальний роман в стилі Квентіна Тарантіно. Головна героїня роману Анастасія – жінка, яка бажає чоловіків і отримує від фізичної близькості неймовірне задоволення. В її «послужному списку», крім чоловіка і священника є депутат парламенту, секретарша чоловіка, відьмак з Лисої гори. Навіть на свого слугу карлика-дурачка вона  в один момент дивиться з хтивістю. В один з вечорів зникає її чоловік.  І тут в будинку Анастасії починають відбуватися дивні речі. Вони доводять господиню до психіатричної клініки, з якої її рятує слідчий, що веде справу зникнення її чоловіка.
 
Шкляр В. М. Ностальгія : Роман. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 256 с.


Коли життя дає тріщину і хитається світ — це привід зупинитися й відшукати точку опори в годину зневіри.
За день до того, як трапилась аваріч на ЧАЕС, Микола покинув роботу у видавництві, залишає дружину, місто, змінює середовище, втікаючи від самого себе. Тепер він вільний художник. Та чи вільна його душа? Та чи можна звільнитися від свого минулого? І яка ціна цього звільнення? Він зустрічає жінку, яка здатна загоїти рану й зцілити його серце. Але чи зможуть вони бути разом…Коментарі: Залишити коментар
 
X